UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wręczono dyplomy magisterskie w PWSZ w Elblągu

 
Elbląg, Wręczono dyplomy magisterskie w PWSZ w Elblągu
fot. nadesłana

24 lipca w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów II stopnia (magisterskich) absolwentom kierunku kształcenia Pedagogika, specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią.

Dyplomy świeżo upieczonym magistrom uroczyście wręczyły prorektor ds. kształcenia dr Iwona Kijowska, prorektor ds. organizacyjnych dr Irena Sorokosz oraz dyrektor Instytutu mgr Teresa Kubryń.
       - Magister wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza mistrz. Serdecznie gratuluję wszystkim tegorocznym absolwentom uzyskania tytułu zawodowego magistra i życzę samych sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym - mówi Prorektor dr Iwona Kijowska - Ukończenie przez naszych absolwentów studiów II stopnia umożliwia zatrudnienie w zawodzie nauczyciela w szkołach i placówkach opiekuńczych, gdzie niezbędne jest posiadanie tytułu zawodowego magistra.
       Atrakcyjność absolwentów PWSZ w Elblągu zwiększa liczba odbytych przez nich godzin praktyk zawodowych. W ramach studiów magisterskich studenci zobowiązani byli do odbycia trzymiesięcznych praktyk zawodowych, co zaprocentowało zwiększeniem ich kompetencji społecznych i zawodowych.
       - Pochwały pod adresem studentów, wypowiadane przez niektórych pracodawców, a nawet propozycje zatrudnienia, pozwalają twierdzić, że studia na profilu praktycznym na naszej Uczelni przygotowują kompetentnych specjalistów w swoim zawodzie - dodaje Prorektor.
       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu od 25 maja 2016 r. posiada uprawnienia do kształcenia na poziomie II stopnia. Studenci kierunku Pedagogika w specjalnościach: wczesna edukacja, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią nabywają rozległą wiedzę i umiejętności praktyczne potrzebne przyszłym nauczycielom.
       - Program studiów magisterskich zawiera przedmioty specjalistyczne poszerzające wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Stosowany system boloński przewiduje elastyczność w wyborze niektórych przedmiotów i dopasowanie zestawu zajęć do własnego kierunku rozwoju kariery naukowej lub zawodowej. Absolwenci studiów II stopnia otrzymują tytuł zawodowy magistra i są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej, rozpoczęcia studiów podyplomowych lub studiów doktoranckich – mówi mgr Teresa Kubryń, Dyrektor Instytutu Pedagogiczno – Językowego PWSZ w Elblągu.
       W związku z wprowadzonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmianami w zakresie kształcenia przyszłych nauczycieli, od nowego roku akademickiego w elbląskiej PWSZ-ce w Instytucie Pedagogiczno-Językowym rozpoczną się jednolite studia magisterskie na kierunkach: pedagogika specjalna oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Będą to pierwsze jednolite studia magisterskie w Uczelni. W ramach kierunku Pedagogika specjalna prowadzone będzie kształcenie w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wczesnego wspomaganie rozwoju dziecka.
       IPJ zwiększa również zakres specjalności w ramach kierunku Pedagogika na studiach II stopnia. Oprócz wczesnej edukacji i pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej od nowego roku uruchomiona zostanie specjalność pedagogika medialna.  Natomiast tegoroczną nowością na studiach licencjackich są dwie specjalności: logopedia i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną.
      
      
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama