UWAGA!

XII Bałtycki Festiwal Nauki

Elbląg, XII Bałtycki Festiwal Nauki

22 maja (czwartek) w godz. 9.00 – 15.00 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu po raz kolejny serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Elbląga na piknik naukowy organizowany w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Imprezy festiwalowe odbędą się na placu przed budynkiem i w salach wykładowych PWSZ przy Al. Grunwaldzkiej 137.
       Na specjalnie przygotowanych stoiskach odwiedzający będą uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych.
       Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularyzującą naukę. Festiwal organizują wspólnie wyższe uczelnie województwa pomorskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane. Nasza Uczelnia uczestniczy w Festiwalu od początku jego powstania.
       Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku. Gośćmi imprezy są zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli słuchacze.
       Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Organizatorzy Festiwalu, w szczególności pragną zwrócić uwagę na społeczną przydatność badań prowadzonych w laboratoriach naukowych oraz poruszanych problemów.
       Koordynatorem XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Elblągu pod nazwą Bałtycki Dzień Nauki jest mgr Dorota Pawłowska (d.pawlowska@pwsz.elblag.pl) z Instytutu Politechnicznego.
       Wykaz stoisk i więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.pwsz.elblag.pl/festiwal.html (Uwaga - obowiązkowe wcześniejsze zapisy).
       Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama