Koniec pięknej serii

Elbląg, Koniec pięknej serii

Każda seria ma swój koniec. Dziś (10 września) w Krakowie dobiegła końca trwająca 10 meczów seria spotkań bez porażki Olimpii Elbląg. Elblążanie nie potrafili wykorzystać godziny gry w przewadze i ulegli Hutnikowi Kraków 1:2. Autorem honorowego trafienia dla gości został Maciej Famulak.

Dziś (10 września) przypada Dzień Piłkarza. Zostało ustanowione na pamiątkę złotego medalu zdobytego przez drużynę Kazimierza Górskiego na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 r. W finale olimpijskiego turnieju Polacy pokonali 2:1 Węgrów. Po meczu z Hutnikiem Kraków piłkarze Olimpii Elbląg nie mają jednak powodów do świętowania.

Z powodu nadmiaru żółtych kartek musieli pauzować dwaj podstawowi młodzieżowcy: Łukasz Sarnowski i Marcin Czernis. Dwa miejsca zarezerwowane w składzie dla młodych zajęli Jakub Branecki i Konrad Łabecki.

Faworytem spotkania byli Olimpijczycy. Już w 3. minucie Aron Stasiak postraszył strzegącego bramki rywali Arkadiusza Leszczyńskiego, ale strzał był niecelny. Goście prowadzili grę, ale wynik otworzyli gospodarze. W 19. minucie w polu karnym Olimpii został sfaulowany Mark Assinsor. Sędzia wskazał wapno, Krzysztof Świątek pokonał Andrzeja Witana.

Żółto-biało-niebiescy atakowali. W 26. minucie Yan Senkevich z dystansu trafił w poprzeczkę. Kilka minut później sędzia pokazał czerwoną kartkę Dominikowi Zawadzkiemu i gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu.

I, niestety dla Olimpii, poradzili sobie. W drugiej połowie goście „bili głową w mur“. W 57. minucie niewiele zabrakło do zdobycia wyrównującej bramki po dośrodkowaniu Yaba Senkevicha. A Hutnik... czekał na okazję. W 65. minucie znalazł się „san sam“ z Andrzejem Witnem. Strzał Ghańczyka był niecelny.

A Olimpia próbowała... Ale dziś żółto-biało-niebiescy nie mieli swojego dnia. W ostatnich minutach meczu gospodarze przeprowadzili kontrę. Na listę strzelców ponownie wpisał się Krzysztof Świątek.

Goście odpowiedzieli błyskawicznie. Kontaktowego gola zdobył Maciej Famulak. Na więcej nie starczyło czasu.

W następnej kolejce podopieczni Przemysława Gomułki na własnym terenie podejmą Siarkę Tarnobrzeg.

Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Świątek (19. min., karny), 2:0 - Świątek (89. min.), 2:1 - Famulak (90. min.)

Olimpia: Witan - Turzyniecki (81' Wierzba), Wenger, Piekarski, Jakubczyk, Branecki (77' Filipczyk), Łabecki, Senkevich (81' Milanowski), Danilczyk (60' Famulak), Stasiak, Wojtyra

Zobacz tabelę II ligi

Wczoraj (9 września) rezerwy Olimpii uległy w Lidzbarku Warmińskim miejscowej Polonii 1:3. Honorową bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Marcin Czernis.

Polonia Lidzbark Warmiński - Olimpia II Elbląg 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Bogdański (25. min.), 2:0 - Maciążek (27. min.), 3:0 - Sobolewski (51. min.), 3:1 - Czernis (66. min.)

Olimpia II: Olbryś - Sarnowski, Czernis, Gutowski, Kordykiewicz (89' Tomankiewicz), Kasprzykowski, Kottlenga (53' Sznajder), Łąpieś, Leszczyński (73' Gorzycki), Stefaniak (46' Berdyczko), Żebrowski (62' Dziurdzia)