Na Motorze na fotel lidera

Elbląg, Na Motorze na fotel lidera

Remis rezerw Olimpii w meczu z Motorem Lubawa awansował podopiecznych Karola Przybyły na pierwsze miejsce w tabeli IV ligi.

Sobotnie porażki Znicza Biała Piska z Granicą Kętrzyn (2:5) i DKS Dobre Miasto z Ręczą Biskupiec (2:3) sprawiły, że przed rezerwami Olimpii Elbląg pojawiła się szansa na zajęcie fotela lidera. Wystarczyło zdobyć punkt w dzisiejszym (17 września) meczu z Motorem Lubawa.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy prowadzili grę. Zespół z Lubawy umiejętnie się bronił, stąd stosunkowo mała liczba strzałów na bramkę. Dwa razy bramkarza Motoru próbował postraszyć Krystian Kardyś, niestety obie próby okazały się niecelne. W ostatnich minutach pierwszej połowy dobrą sytuacje miał Kacper Filipczyk. Po jego strzale piłka zmierzała do bramki, niemal w ostatniej chwili któryś z przyjezdnych uratował swój zespół od straty gola. Równie dobrze po pierwszej części spotkania Olimpijczycy mogli przegrywać. W 29. minucie Marcin Zdunek trafił w słupek elbląskiej bramki.

W drugiej połowie goście przejęli inicjatywę. I już w 52. minucie powinni prowadzić, po tym jak sędzia wskazał na wapno po faulu Alana Dziurdzi w polu karnym. Chwaliliśmy bramkarza Olimpii Łukasza Łęgowskiego po środowym meczu z Concordią Elbląg. Chwalimy dalej. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Kacper Nawrocki. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz gospodarzy i wciąż było 0:0.

Warto też zwrócić uwagę na interwencję Łukasza Łęgowskiego z 69. minuty, kiedy zachował zimną krew i obronił strzał rywala z bliskiej odległości. Olimpijczycy mieli problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Ostatecznie po końcowym gwizdku gospodarze dopisali sobie punkt i wskoczyli na fotel lidera.

W następnej kolejce podopiecznych Karola Przybyły czeka pojedynek na szczycie. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z DKS Dobre Miasto - wiceliderem IV ligi.

Olimpia II Elbląg - Motor Lubawa 0:0

Olimpia II: Łęgowski - Piróg (87‘ Tobojka), Sznajder, Kardyś (72‘ Mural), Kazimierowski, Wierzba, Czapliński (67‘ Ruciński), Filipczyk (67‘ Leszczyński), Łąpieś (72‘ Stróżewski), Łabecki (46‘ Dziurdzia, 89‘ Etmański), Łaszak