Remis w meczu dwóch Olimpii

Elbląg, Zdjęcie z meczu ligowego Olimpii Elbląg z Olimpią Grudziądz
Zdjęcie z meczu ligowego Olimpii Elbląg z Olimpią Grudziądz (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Dziś (12 lutego) w Świeciu w towarzyskim meczu zmierzyły się Olimpia Grudziądz z Olimpią Elbląg. Spotkanie zakończyło się remisem.

Olimpia Grudziądz to jeden z tych zespołów, z którymi na wiosnę Olimpia Elbląg będzie bezpośrednio rywalizować o utrzymanie w II lidze. Jesienią żółto-biało-niebiescy w lidze pokonali rywala 3:1 (1:1) po bramkach Janusza Surdykowskiego, Wojciecha Zyski i Marcina Bawolika.

Grudziądzki zespół jesień zakończył na przedostatnim miejscu w lidze z dorobkiem 13 punktów. W Grudziądzu się zbroją, nowym trenerem został Zbigniew Smółka, do drużyny dołączyli nowi piłkarze.

Dziś dwie Olimpie spotkały się w towarzyskim meczu w Świeciu. Do składu żółto-biało-niebieskich wrócili Janusz Surdykowski i Michał Kiełtyka. Zastępujący ich dotychczas zawodnicy zagrali w drugiej części spotkania.

Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej żółto-biało-niebiescy objęli prowadzenie po bramce  Michała Kiełtyki. Niestety nie udało się prowadzenia utrzymać do końca i mecz skończył się wynikiem 1:1.

Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 - Kiełtyka (50. min.) 1:1 - Graczyk (68. min.)

Olimpia Elbląg (I połowa): Witan – Kiełtyka, Wenger, Lewandowski, Sedlewski, Kamiński, Krasa, Zyska, Bawolik, Jabłoński, Surdykowski. W drugiej polowie grali też: Rutkowski, Sarnowski, Kazimierowski, Burzyński, Ressel, Kordykiewicz, Tkachuk