Rezerwy dopełniły formalności

Elbląg, Rezerwy Olimpii Elbląg awansowały do trzeciej rundy Wojewodzkiego Pucharu Polski
Rezerwy Olimpii Elbląg awansowały do trzeciej rundy Wojewodzkiego Pucharu Polski (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Rezerwy Olimpii Elbląg zameldowały się w trzeciej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Karola Przybyły pokonali w Olsztynie tamtejsze Naki.

Naki Olsztyn to wicelider trzeciej grupy warmińsko – mazurskiej A klasy. Olsztynianie przegrali tylko raz, na inaugurację rozgrywek, potem wygrali cztery razy z rzędu. Na czwartoligowe rezerwy Olimpii Elbląg to okazało się za mało. Naki stawiało opór, żółto-biało-niebiescy mieli problem ze skutecznością. Wynik otworzył Karol Styś w 42. minucie spotkania. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Damian Poliński i Sebastian Milanowski. I rezerwy mogą czekać na losowanie III rundy wojewódzkiego pucharu.

- Wynik 3:0 sugeruje, że to było łatwe zwycięstwo. Ale musieliśmy i my się pomęczyć i zmęczyć przeciwnika. Zespół z Olsztyna stawiał dość mocny opór, a nam brakowało skuteczności. Gdyby była lepsza, to spotkanie mogliśmy zamknąć już w pierwszej połowie. Ale trafialiśmy w słupek, obok, nie mogliśmy się w tę bramkę wstrzelić. Mecz trochę też utrudniła nam sztuczna nawierzchnia, gdzie nie mieliśmy z nią do czynienia przez dłuższy okres. Ale wszystko dobrze się skończyło – skomentował mecz Karol Przybyła, trener Olimpii II Elbląg.

Naki Olsztyn – Olimpia II Elbląg 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 – Styś (42. min.), 0:2 – Poliński (67. min.), 0:3 – Milanowski (90. min.)

Olimpia II Elbląg: Kosowski (46' Lechowid) - Kazimierowski, Perlejewski, Baranowski, K. Filipczyk, Kottlenga (46' Łabecki), Szmukała (68' Mazurek) – Poliński (75' Jaźwiński), Milanowski, Bawolik (70' Gójski) - Styś (88' Okuniewski).