Rezerwy też czerwone

Elbląg, Rezerwy też czerwone

Rezerwy Olimpii Elbląg nie zdołały wywalczyć punktów w meczu z Jeziorakiem Iława. Podopieczni Karola Przybyły mecz kończyli w dziesięciu.

Ten weekend u elbląskich piłkarzy minął pod znakiem czerwonej kartki. Wczoraj dwie zobaczyli piłkarze drugoligowej Olimpii (Patryk Burzyński i Marcin Bawolik), jedną Aleks Łęcki z Concordii. Dziś z boiska za dwa żółtka wyleciał Konrad Łabecki z czwartoligowych rezerw Olimpii

Ale po kolei. Rezerwy Olimpii na własnym boisku podejmowały Jezioraka Iława. W pierwszej połowie goście przejęli inicjatywę i w 22 minucie spotkania swoją przewagę udokumentowali golem. Michał Kwiatkowski udaremnił próbę wyjścia elblążan z atakiem, podał do Radosława Galasa, ten dośrodkował w pole karne. A tam już grający trener Jezioraka Wojciech Figurski pokonał Ariela Szymonowicza.

Dość długo mogło się wydawać, że rezerwy nie mają argumentów starciu z Jeziorakiem. Goście kontrolowali przebieg meczu i ich prowadzenie nie było zagrożone. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej części spotkania Oskar Kordykiewicz wykorzystał błąd iławskiego bramkarza i dobił wypuszczoną przez niego piłkę doprowadzając do wyrównania.

Nie wiadomo jakby się potoczyły losy drugiej połowy, gdyby nie wzmiankowana wcześniej czerwona kartka dla Konrada Łabeckiego. Na drugie 45 minut meczu Olimpijczycy wyszli bardziej ofensywnie nastawieni.

W 56. Konrad Łabecki za faul na Topolskim zobaczył drugą żółtą kartkę. Ariel Szymonowicz popisał się piękną interwencją po strzale z rzutu wolnego Wojciecha Topolskiego. To były jednak miłe złego początki, dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jakub Słomski.

Grający w osłabieniu Olimpijczycy próbowali zmienić wynik meczu i pokusić się o gola na wagę jednego punktu. Niestety, ich starania kończyły się niepowodzeniem. A w końcowych minutach meczu bramkę zdobył Jeziorak. W 86. minucie Wojciech Figurski zdobył swoja drugą bramkę w tym meczu.

Kolejny mecz rezerwy Olimpii rozegrają 8 maja. W Giżycku zmierzą się z tamtejszymi Mamrami.

Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 – Figurski (22. min.), 1:1 – Kordykiewicz (45 +1 min.), 1:2 – Słomski (57. min.), 1:3 – Figurski (86. min.)

Olimpia II: Szymonowicz – Sarnowski, Kazimierowski, Czernis, Łabecki, Panek (46' E. Filipczyk), Kordykiewicz (46' Gorzycki), Sobiecki, P. Mazurek, Baranowski (32' Kottlenga), Szantyr (68' Branecki)