Rezerwy wygrywają z Olimpią

Elbląg, Rezerwy Olimpii Elbląg pokonały Olimpie Olsztynek
Rezerwy Olimpii Elbląg pokonały Olimpie Olsztynek (fot. Marek Lewandowski)

Po serii meczów bez kompletu punktów, dziś rezerwy Olimpii Elbląg pewnie pokonały Olimpię z Olsztynka i dopisały trzy oczka.

Olimpia Olsztynek zajmuje aktualnie ostanie miejsce w warmińsko – mazurskiej IV lidze. Faworytem dzisiejszego spotkania były rezerwy Olimpii Elbląg. Rywala lekceważyć jednak nie można – Olimpia Olsztynek postarała się o niespodziankę w Wojewódzkim Pucharze Polski i po wyeliminowaniu Huraganu Morąg zameldowała się w półfinale tych rozgrywek.

Na Agrykoli 8 od początku na niespodziankę się nie zanosiło Dla elblążan dzisiejsze spotkanie było okazją do poprawienia sobie nastrojów po ubiegłotygodniowej porażce 0:5 z Mamrami Giżycko. Podopieczni Karola Przybyły szybko osiągnęli przewagę i raz po raz zagrażali bramce rywali. Problemem była skuteczność.

W 12. minucie młodzi elblążanie byli blisko otwarcia wyniku. Atak pozycyjny bardzo ładnie wykończył Oskar Kordykiewicz, ale doskonale interweniował bramkarz rywali Rafał Miara. I to tylko jedna z sytuacji gospodarzy. Elblążanie kreowali akcje, ale nie potrafili postawić kropki nad i.

Strzegący elbląskiej bramki Paweł Rutkowski nie miał wiele pracy. W 20. minucie po wrzutce w pole karne Adama Malinowskiego z rzutu wolnego jeden z piłkarzy z Olsztynka głową wysłał piłkę na szczęście dla elblążan nad poprzeczkę.

W 27. minucie Paweł Kazimierowski wypracował sobie doskonałą pozycję z prawej strony pola karnego rywali. Dośrodkował i gdyby powracający po kontuzji Jakub BBranecki sięgnął piłki... Ale nie sięgnął i wciąż było 0:0.

W 36. minucie sędzia podyktował rzut wolny tuż przed polem karnym gości. Rafał Miara nie dał się jednak zaskoczyć i obronił strzał Oskara Kordykiewicza. Kilka chwil później gospodarze mieli rzut rożny. Do piłki podszedł Filip Sobiecki i posłał piłkę w ten sposób, że ta zatrzepotała w bramce. Gospodarze prowadzili 1:0.

W 50. minucie Filip Sobiecki znów stanął przed szansą na gola. Niestety piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Dużo było niedokładności w grze żółto-biało-niebieskich. W 55. minucie Marcin Czernis oddał celny strzał na bramkę gości, ale był to zbyt łatwy strzał, żeby Rafał Miara miał problem z jego obroną. Goście najlepszą sytuacje mieli w 61. minucie, kiedy Grzegorz Zdrada huknął z dystansu.

Po okresie słabszej gry rezerw, podopieczni Karola Przybyły podwyższyli prowadzenie. Konkretnie: drugi raz na listę strzelców wpisał się Filip Sobiecki, który najpierw wypracował sobie miejsce, a potem ładnie strzelił spoza pola karnego.

Druga część spotkania była mniej atrakcyjna od pierwszych 45 minut. Olimpia Olsztynek zbyt często gościła pod bramka Pawła Rutkowskiego. Żółto-biało-niebiescy grali niedokładnie, zdarzyło się parę poważnych błędów, które mogły zakończyć się stratą gola.

Pod koniec meczu elblążanie podwyższyli wynik spotkania. W 90. minucie Konrad Łabecki wygrał walkę o piłkę, podał do Dominika Kozery, a ten z bliska ustalił wynik spotkania.

W następnej kolejce podopieczni Karola Przybyły zmierzą się na wyjeździe z Mrągowią Mrągowo.

Olimpia II Elbląg – Olimpia Olsztynek 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Sobiecki (38. min.), 2:0 – Sobiecki (68. min.), 3:0 - Kozera (90. min.)

Olimpia II: Rutkowski – Sarnowski, Kazimierowski, Panek (46' K. Filipczyk), Perlejewski, Kordykiewicz (68' Szantyr), Łabecki, Poliński (71' Kucharzewski), Czernis (79' Kottlenga), Sobiecki (89' Begier), Branecki (46' Kozera)