UWAGA!

Trzeci drybler w Polsce

 Elbląg, Michał Gadaj
Michał Gadaj (fot. Akademia Olimpii)

Michał Gadaj jest piłkarzem Akademii Olimpii Elbląg z rocznika 2013. Młody Olimpijczyk zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej 1x1 organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Wiosną tego roku Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o nowym turnieju dla najmłodszych piłkarzy. Zasady proste: jeden na jednego. Eliminacje zaczynały się w klubie, potem w województwie i najlepsi dziś (17 października) zmierzyli się w ogólnopolskim finale. W województwie warmińsko - mazurskim w roczniku 2013 najlepszy okazał się Michał Gadaj z elbląskiej Olimpii. I to on w nagrodę pojechał na ogólnopolski finał do Warszawy.

W stolicy poradził sobie wyśmienicie. Rozgrywki grupowe rozpoczął od porażki 2:4. Kolejny mecz - wygrana 4:2. I o awansie do fazy pucharowej miał zadecydować ostatnio mecz. Trzeba było wygrać i to najlepiej wysoko. Ostatecznie skończyło się na 9:3 i awans do czołowej ósemki dryblerów w swojej kategorii wiekowej stał się faktem.

A to nie koniec dobrych wieści z Warszawy. elblążanin wygrał Ostatecznie wychowanek trenera Adama Albertowicza zdobył brązowy medal. Warto w tym miejscu pochwalić zimną krew młodego Olimpijczyka. W małym finale po regulaminowym czasie był remis 3:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywał elblążanin, który pokonał rywala 14:13.

Michał Gadaj zakończył swoją przygodę z tytułem wicekróla strzelców z dorobkiem 27 bramek.

- To inteligentny dobrze grający młody piłkarz, który może pochwalić się dużą ilością zdobywanych goli. Jest też często wyróżniany na różnego rodzaju zawodach. W naszym klubie gra w zespole orlika E1, ale uczestniczy też w treningach starszego rocznika młodzik D2 - mówi Adam Albertowicz, trener rocznika 2013 w Olimpii Elbląg, w której występuje Michał Gadaj.

 

Filmiki z gry Michała Gadaja na turnieju można oglądać na profilu facebookowym Akademii Olimpii Elbląg.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama