UWAGA!

Zapatrzeni w Tęczę

 Elbląg, Zapatrzeni w Tęczę
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu rezerw Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy stworzyli sobie wiele sytuacji, ale bardziej skuteczni byli goście. I to Tęcza Biskupiec zainkasowała trzy punkty.

Olimpijczycy nie zamierzali tracić czasu w dzisiejszym meczu z Tęczą Biskupiec. Już w 3. minucie Jakub Branecki wypracował dobrą sytuację. Dośrodkowanie ze skrzydła i... w polu karnym nie było nikogo w białym stroju, aby wykończyć podanie młodego napastnika. I jak się miało później okazać... ta sytuacja doskonale pokazała jak młodzi Olimpijczycy będą w tym meczu atakować. Przede wszystkim nieskutecznie.

A goście... W drużynie Tęczy zagrali tak doświadczeni zawodnicy jak np. Patryk Kuczyński i Patrycjusz Malanowski. I potrafili wykorzystać błędy elbląskiej obrony. Pierwszy już w 9. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym i... Adrian Podgórski z pola bramkowego umieszcza piłkę w bramce.

Olimpijczycy muszą gonić wynik i... można się zastanawiać w jaki sposób nie doprowadzili do remisu. W 10. minucie Jakub Branecki posłał piłkę nad bramką, trzy minuty później trafił w poprzeczkę, w 15. minucie miał przed sobą tylko bramkarza rywali - piłka minęła bramkę Tęczy.

A goście... znów doczekali się błędu elbląskiej obrony. W 23. minucie Dariusz Gołębiewski i Patrycjusz Malanowski wykorzystali prezent i znaleźli się przed strzegącym elbląskiej bramki Janem Lechowidem. Pierwszy podawał, drugi strzelał, trzeci wyjmował piłkę z bramki.

Kilka minut później szczęścia próbował Oskar Kordykiewicz. Niecelnie. Atak gości kończy Dariusz Gołębiowski Jan Lechowid trzeci raz wyjmował piłkę z bramki. Zapowiadało się na egzekucję żółto-biało-niebieskich. Warto też odnotować kolejną okazję Jakuba Braneckiego. Silny strzał elbląskiego napastnika bramkarz Tęczy przeniósł nad poprzeczką. Trener Karol Przybyła zdecydował się zmienić bramkarza i na elbląska bramkę wysłał Filipa Olbrysia.

Gra się trochę uspokoiła, ale wynik się nie zmieniał. W drugiej połowie Olimpijczycy atakowali, ale brakowało dokładności i czasami większego zdecydowania. Goście starali się nie dopuszczać żółto-biało-niebieskich do groźniejszych sytuacji, a sami również szukali okazji do podwyższenia wyniku.

Honorową bramkę dla Olimpii zdobył Oskar Kordykiewicz, który w 90. minucie wykorzystał błąd bramkarza Tęczy. Kilka chwil później sędzia zakończył mecz.

W następnej kolejce rezerwy Olimpii zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska.

 

Olimpia II Elbląg - Tęcza Biskupiec 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 - Podgórski (9. min.), 0:2 - Malanowski (24. min.), 0:3 - Gołębiowski (28. min.), 1:3 - Kordykiewicz (90. min.)

 

Olimpia II: Lechowid (34‘ Olbryś) - Kordykiewicz, Branecki (63‘ Żebrowski), Milanowski, Filipczyk, Leszczyński (46‘ Berdyczko), Kasprzykowski, Łąpieś, Łabecki (46‘ Kottlenga), Szantyr (81‘ Stróżewski), Gorzycki (74‘ Piróg)

 

Zobacz tabelę IV ligi

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama