Zapatrzeni w Tęczę

Elbląg, Zapatrzeni w Tęczę

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu rezerw Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy stworzyli sobie wiele sytuacji, ale bardziej skuteczni byli goście. I to Tęcza Biskupiec zainkasowała trzy punkty.

Olimpijczycy nie zamierzali tracić czasu w dzisiejszym meczu z Tęczą Biskupiec. Już w 3. minucie Jakub Branecki wypracował dobrą sytuację. Dośrodkowanie ze skrzydła i... w polu karnym nie było nikogo w białym stroju, aby wykończyć podanie młodego napastnika. I jak się miało później okazać... ta sytuacja doskonale pokazała jak młodzi Olimpijczycy będą w tym meczu atakować. Przede wszystkim nieskutecznie.

A goście... W drużynie Tęczy zagrali tak doświadczeni zawodnicy jak np. Patryk Kuczyński i Patrycjusz Malanowski. I potrafili wykorzystać błędy elbląskiej obrony. Pierwszy już w 9. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym i... Adrian Podgórski z pola bramkowego umieszcza piłkę w bramce.

Olimpijczycy muszą gonić wynik i... można się zastanawiać w jaki sposób nie doprowadzili do remisu. W 10. minucie Jakub Branecki posłał piłkę nad bramką, trzy minuty później trafił w poprzeczkę, w 15. minucie miał przed sobą tylko bramkarza rywali - piłka minęła bramkę Tęczy.

A goście... znów doczekali się błędu elbląskiej obrony. W 23. minucie Dariusz Gołębiewski i Patrycjusz Malanowski wykorzystali prezent i znaleźli się przed strzegącym elbląskiej bramki Janem Lechowidem. Pierwszy podawał, drugi strzelał, trzeci wyjmował piłkę z bramki.

Kilka minut później szczęścia próbował Oskar Kordykiewicz. Niecelnie. Atak gości kończy Dariusz Gołębiowski Jan Lechowid trzeci raz wyjmował piłkę z bramki. Zapowiadało się na egzekucję żółto-biało-niebieskich. Warto też odnotować kolejną okazję Jakuba Braneckiego. Silny strzał elbląskiego napastnika bramkarz Tęczy przeniósł nad poprzeczką. Trener Karol Przybyła zdecydował się zmienić bramkarza i na elbląska bramkę wysłał Filipa Olbrysia.

Gra się trochę uspokoiła, ale wynik się nie zmieniał. W drugiej połowie Olimpijczycy atakowali, ale brakowało dokładności i czasami większego zdecydowania. Goście starali się nie dopuszczać żółto-biało-niebieskich do groźniejszych sytuacji, a sami również szukali okazji do podwyższenia wyniku.

Honorową bramkę dla Olimpii zdobył Oskar Kordykiewicz, który w 90. minucie wykorzystał błąd bramkarza Tęczy. Kilka chwil później sędzia zakończył mecz.

W następnej kolejce rezerwy Olimpii zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska.

Olimpia II Elbląg - Tęcza Biskupiec 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 - Podgórski (9. min.), 0:2 - Malanowski (24. min.), 0:3 - Gołębiowski (28. min.), 1:3 - Kordykiewicz (90. min.)

Olimpia II: Lechowid (34‘ Olbryś) - Kordykiewicz, Branecki (63‘ Żebrowski), Milanowski, Filipczyk, Leszczyński (46‘ Berdyczko), Kasprzykowski, Łąpieś, Łabecki (46‘ Kottlenga), Szantyr (81‘ Stróżewski), Gorzycki (74‘ Piróg)