Zwycięstwo rezerw

Elbląg, Zwycięstwo rezerw

Rezerwy Olimpii pokonały dziś w Elblągu Mrągowię Mrągowo. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Karola Przybyły w tym sezonie.

Po dwóch dotychczasowych meczach w IV lidze rezerwy żółto-biało-niebieskich mogły mieć poczucie niedosytu. Zero punktów nie pokazywało faktycznej siły drużyny Karola Przybyły.

Dziś (21 sierpnia) do Elbląga przyjechała Mrągowia Mrągowo – drużyna, która po dwóch kolejkach miała na koncie sześć oczek.

Już początek meczu zwiastował emocje.. W 5. minucie Maciej Famulak postraszył bramkarza gości, kilka minut później Łukasz Łęgowski wybronił „setkę”.

Na konkrety musieliśmy czekać ponad 30 minut. Wcześnie dobrą sytuację miał Konrad Żebrowski, ale zbyt długo zwlekał z decyzją o oddaniu strzału. W efekcie piłkę złapał bramkarz rywali. I nadeszła 32. minuta – Maciej Famulak huknął z dystansu i rezerwy prowadziły.

Początek drugiej połowy przebiegał pod znakiem starań piłkarzy Mrągowii, aby wyrównać. Nie wiadomo jakby się to wówczas zakończyło. Ale w przerwie meczu trener elblążan Karol Przybyła na boisko desygnował Jakuba Braneckiego. A ten pozbawił gości nadziei na wywiezienie z Elbląga punktów.

W 63. minucie młody napastnik otrzymał podanie od Dominika Kozery, przepchał się, wywalczył pozycję. I w sytuacji „sam na sam” podwyższył prowadzenie gospodarzy. Kilka minut później wykorzystał błąd mrągowskiej obrony i ponownie umieścił piłkę w bramce rywala.

Olimpijczycy kontrolowali grę. Honorowego gola dla Mrągowii zdobył Piotr Błędowski w ostatnich minutach meczu. Mógł odpowiedzieć Dominik Kozera, ale w doskonałej sytuacji trafił w bramkarza.

W najbliższą środę żółto-biało-niebiescy W Lidzbarku zmierzą się z Welem w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Olimpia II Elbląg – Mrągowia Mrągowo 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Famulak (32. min.), 2:0 – Branecki (63. min.), 3:0 – Branecki (69. min.), 3:1 – Błędowski (88. min.)

Olimpia II: Łęgowski (46' Lechowid) – Famulak (77' Kottlenga), Danowski (90+3' Sznajder), Milanowski, Filipczyk, Berdyczko, Leszczyński (88' Łąpieś), Kasprzykowski, Żebrowski (46' Branecki), Łabecki, Kozera