UWAGA!

Gdzie szukać najlepszych zakupowych okazji?

 Gdzie szukać najlepszych zakupowych okazji?

Wyruszając na zakupy, najczęściej naszym celem jest znalezienie najlepszego produktu w najniższej cenie. Jednak zamiast odwiedzać dziesiątki sklepów i porównywać ceny poszczególnych produktów, możemy skorzystać z kilku pomocnych narzędzi.

Promocje w sklepach pojawiają się dynamicznie. Czasami produkt, którego potrzebujemy, dostępny jest w obniżonej cenie wyłącznie przez kilka dni, ale nawet tylko weekend. Dlatego warto być na bieżąco, sprawdzając najnowsze obniżki cen w sieci.

 

Gazetki promocyjne

Gazetki sklepów oraz dyskontów znamy bardzo dobrze od wielu lat. W tradycyjnej, papierowej formie znajdujemy je w skrzynkach pocztowych lub w placówkach sklepów. Jednak wadą takiej formy informowania klientów o aktualnych promocjach jest fakt, że materiały te często trafiają do nas już po zakończeniu okresu, w którym obowiązywał rabat. Dlatego szybko rośnie popularność portali internetowych, które nie tylko błyskawicznie aktualizują gazetki najpopularniejszych sklepów, ale również zestawiają w jednym miejscu oferty wielu marek. Dla przykładu na stronie Gazetka 24 znajdziemy nie tylko promocje dyskontów spożywczych, ale także najciekawsze rabaty dostępne w sklepach z elektroniką czy chociażby sklepach meblowych. W ten sposób możemy bardzo łatwo nie tylko być na bieżąco, ale też wygonie porównywać obniżki cen poszczególnych sklepów. Dla wielu z nas przejrzenie takiego portalu jest stałą praktyką przed wyjściem na zakupy. Zwłaszcza w obecnej sytuacji warto najpierw sprawdzić ofertę sklepu, żeby potem zrobić szybkie zakupy w sklepie.

 

Rabaty w mailu

Innym skutecznym sposobem na wyłapywanie promocji w sklepach jest zapisanie się do newslettera. Do bardzo wygodna forma dostarczania nam wiadomości o rabatach, ponieważ sklepy same informują nas o atrakcyjnych ofertach. Na newsletter najczęściej możemy zapisać się poprzez sklep internetowy danej marki. Wystarczy odnaleźć taką opcję na stronie e-sklepu. Często też zgoda na newsletter wiąże się z dodatkowymi korzyściami, jak chociażby kupon zniżkowy dla subskrybentów. Jeśli regularnie sprawdzamy skrzynkę pocztową, takie rozwiązanie będzie bardzo korzystne, ponieważ o promocjach zostaniemy powiadomieni bez żadnego wysiłku z naszej strony. Oferty produktów objętych obniżką cen wyświetlą się nam w wiadomości od sklepu. Korzyści ze zgody na newsletter jest więcej. Algorytmy przygotowują ofertę zgodnie z naszymi preferencjami bądź wcześniejszymi wyszukiwaniami. W związku z tym wiadomość, która do nas trafia, będzie zawierała wyłącznie promocje na artykuły, którymi się interesujemy.

 

Kody rabatowe

Niezwykle popularne w zakupach online, są z kolei kody rabatowe. Ich działanie polega na tym, że dokonując zakupu przez sklep internetowy, możemy w momencie płatności wpisać specjalny kod, który automatycznie obniża cenę naszego zamówienia. Kody rabatowe mogą dotyczyć zarówno całych zakupów, jak i poszczególnych produktów. Promocja może wyrażać się w procentach lub obniżać kwotę do zapłaty o konkretną wartość, np. 100 zł. Kupony rabatowe regularnie udostępnia większość znanych marek oraz dużych sklepów internetowych, które w ten sposób zachęcają klientów do zakupów. Często tę kod rabatowy dodawany jest do newslettera, a obie formy poszukiwania promocji często się ze sobą łączą.

Zatem bez względu na to, czy przeglądamy aktualne gazetki promocyjne, czy czyhamy na atrakcyjne rabaty oraz kody rabatowe w newsletterze, warto sprawdzić, gdzie możemy liczyć na niższą cenę. Takie poszukiwania nie wymagają od nas dużego wysiłku, natomiast korzyści płynące z promocji mogą być niemałe.

 

---- materiał płatny ----


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie