UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdzie wyrzucać zużyte baterie?

 
Elbląg, Gdzie wyrzucać zużyte baterie?
fot. AD

Od 1 lipca obowiązuje nowelizacja przepisów dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi. Wiadomo już, że szkło, plastik, papier i odpady biodegradowalne umieszczamy w różnych pojemnikach. Nie każdy jednak wie, gdzie na terenie Elbląga można wyrzucić zużyte baterie, których nie można umieścić w pojemnikach przeznaczonych na inne odpady. Zobacz, gdzie najbliżej przekazać baterie do utylizacji.

W związku z uchwaloną przez sejm ustawą o bateriach i akumulatorach każdy posiadacz zużytych baterii zobowiązany jest do wyrzucania ich w odpowiednich, przeznaczonych do tego pojemnikach, które usytuowane są w różnych miejscach na terenie miasta. Przepisy powyższej ustawy stanowią transpozycję do polskiego porządku prawnego wymagań dyrektywy 2006/66/WE Parlamentu Europejskiego i ich głównym celem jest zminimalizowanie ujemnego wpływu zużytych baterii i akumulatorów na środowisko naturalne.
       Jak podaje Zakład Utylizacji Odpadów na terenie Elbląga funkcjonuje sieć punktów zbiórki zużytych baterii, w których znajdują się pojemniki specjalnie przeznaczone do tego typu odpadu. Mieszkańcy mogą je znaleźć m. in. w tych miejscach:
       Urząd Miejski, ul. Łączności 1;
       Urząd Stanu Cywilnego, ul. Łączności 1;
       Urząd Wojewódzki, ul. Wojska Polskiego 1 (w holu głównym);
       Zakład Utylizacji Odpadów, ul. Szańcowa 1;
       Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, ul. Szańcowa 1;
       Główny Urząd Statystyczny, ul. Plac Kazimierza Jagiellończyka 5;
       Izba Skarbowa, ul. Plac Kazimierza Jagiellończyka 5;
       Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Ratuszowa 4; ul. Hetmańska 31; ul. Malborska 32; ul. Kościuszki 48; ul. Krzyżanowskiego 3;
       Urząd Gminy Elbląg, ul. Browarna 85.
       Pełna lista znajduje sie na stronie ZUO.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama