UWAGA!

Oszuści kredytowi: jak chronić swoją firmę?

 Oszuści kredytowi: jak chronić swoją firmę?

Jeśli Twoja firma udziela kredytów lub zamierza pracować w tej branży, warto nie tylko sporządzić rzetelny plan jej działalności, ale również przewidzieć wszystkie ewentualne ryzyka, z których jednym jest oszustwo w sieci. Dzisiaj powiemy, jak uczciwi kredytodawcy mogą skutecznie się uchronić przed cyberprzestępczością.

Cyberprzestępczość a świadczenie usług w zakresie udzielania kredytów

Świat cyberprzestępczości jest naprawdę bardzo zróżnicowany. Z powodu przejawów cyber-zła cierpią przede wszystkim najmniej chronione (poinformowane) warstwy populacji. Dodatkowo próby oszustwa dotyczą również rzetelnych kredytodawców.

Jeśli jesteś kredytodawcą - podstawowe ryzyko polega na tym, że oszuści mogą posłużyć się nazwą Twojej firmy, szczególnie jeśli masz dobrą reputację. Jeśli chcesz zachować dobrą reputację wśród kredytobiorców, a jednocześnie chronić ich oraz siebie przed cyberprzestępcami, skorzystaj z rozwiązań.

Jest to inteligentne rozwiązanie, pozwalające szybko i łatwo wykrywać klientów, ubiegających się o uzyskanie kredytów, a wprowadzających we wniosku błędne dane. Oczywiście, błędy zdarzają się również w przypadku uczciwych kredytobiorców, w tym będącymi stałymi klientami Twojej firmy. Jak zaś wyjaśnić, które ze złożonych próśb o udzielenie pożyczki należą do oszustów, a które nie? Firmy, które uzyskują nawet kilkadziesiąt takich wniosków dziennie, nie są w stanie zweryfikować ich ręcznie, natomiast dla komputerowego algorytmu jest to kwestia tylko kilku minut.

Dodatkowym atutem takiego programu komputerowego jest to, że używając go w pracy organizacji-kredytodawcy w całości eliminowany jest „ludzki czynnik", który w wielu przypadkach powoduje udzielenie wsparcia finansowego osobom, które nie zamierzają zwracać pieniędzy na czas lub nawet w ogóle. 

Analizie ulegają wszystkie szczegóły, a każda wpisywana przez klienta litera poddaje się rzetelnemu porównaniu z innymi wprowadzonymi danymi. Wystarcza tylko kilku minut, by opracować złożony wniosek i podjąć odpowiednią decyzję. To, z kolei, staje się dodatkowym powodem do wzrostu popularności Twojej organizacji, gdyż dla większości klientów szybkość udzielenia pożyczki jest kluczowym powodem wyboru tej lub innej organizacji kredytującej.

Szczególną uwagę program zwraca na wnioski od klientów w wieku 30-59 lat, gdyż to właśnie oni są grupą, której danymi posługują się cyberprzestępcy. W razie potrzeby przeprowadzenia bardziej rzetelnej analizy, program wymaga od klientów dodatkowych danych, pozwalających stwierdzić ich tożsamość.

Jak chronić się przed oszustami?

Inteligentne systemy zapewniają maksymalną prywatność wszystkich przekazywanych danych osobistych, a jednocześnie chronią przed kradzieżą tożsamości (61% przestępstw w branży udzielania kredytów wiąże się właśnie z tym problemem). 

Pod linkiem znajdziesz sprawdzone przez czas i wielokrotnie przetestowane narzędzia do chronienia się przed oszustami, pozwalające:

- szybko i dokładnie sprawdzać każdego klienta pod kątem prawdziwości przesłanych przez niego informacji;

-chronić przesyłane przez klientów informacje;

- zbadać sieci, z których korzystają wnioskodawcy;

- wykryć i wyeliminować fałszywe sygnały od wnioskodawców.

Szybko uczący się system maksymalnie dostosuje się do Twoich potrzeb i zapewni maksymalne bezpieczeństwo świadczenia usług na rynku udzielania pożyczek gotówkowych i bezgotówkowych.

 

---- materiał płatny ----


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie