UWAGA!

Ściąga portElu. A po szkole idę na…

2017-09-26
Aktualizowany 2017-09-27 12:00
Elbląg, Ściąga portElu. A po szkole idę na…

Dla niektórych dzieci udręka, dla innych radość z możliwości ponownego spotkania znajomych ze szkolnej ławki. Niedawno rozpoczął się rok szkolny. Program obowiązujący w szkole nie zawsze trafia do uczniów, dlatego też sporą część czasu spędzają oni na zajęciach pozaszkolnych gdzie mogą rozwijać swoje pasje i talenty. Postanowiliśmy ułatwić wybór zajęć, na które można posłać pociechy.

Poniżej znajdziecie zestawienie miejsc, w których najmłodsi oraz młodzież mogą rozwijać swoje zainteresowania pod okiem specjalistów. Może będzie to hobby, a może życiowa pasja, która ukształtuje nasze pociechy.
      
       Akademia Sportów Wodnych- Szkoła Pływania Grupy Wodnej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia nauki i doskonalenia pływania. Zajęcia w tygodniu i weekendy, w grupach na różnych poziomach zaawansowania, na nowym basenie Dolinka. Sprawdzeni specjaliści, pedagodzy, entuzjaści czynnie uprawiający pływanie zapraszają do wyjątkowej szkoły! Uwaga - nowy nabór dla dzieci w wieku 4-7 lat. Zadzwoń lub wyślij SMS na nr 603 717 234 - oddzwonimy! Niezawodna Grupa Wodna! Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie.
      
       Architekci Wiedzy– Nowość w Elblągu. Oferujemy jedyne w swoim rodzaju zajęcia wprowadzające do elektroniki, programowania, automatyki i robotyki oparte na platformie Arduino. Tworzymy prototypowe układy elektroniczne, które mogą się przydać w każdym domu. Zajęcia ukierunkowują rozwój kompetencji technicznych i myślenia logicznego. Wiedzę zdobytą na zajęciach można rozwijać i stosować szeroko na kolejnych etapach edukacji (fizyka, informatyka, matematyka, mechatronika). Zapewniamy pracę w małych grupach (max. 10 osób). Każdy pracuje na stanowisku wyposażonym w komputer i zestaw Arduino. Preferowany wiek uczestnika, to minimum 11 lat. Cykliczne spotkania odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Zapraszamy na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym, które odbędą się 18 września w godzinach 16.30-18.00, w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu, ul. Komeńskiego 39, sala 209. Ze względu na limit miejsc, zgłoszenia przyjmowane są do 17 września 2017r. drogą mailową na adres architekciwiedzy@gmail.com. W ofercie również warsztaty dla szkół i innych grup zorganizowanych. Więcej informacji na stronie lub pod numerem telefonu 698 476 258.
      
       B&M Tennis Club- Twoje dziecko następcą Jerzego Janowicza i Agnieszki Radwańskiej - od dziś rusza nabór do elbląskiej szkoły tenisa B&M Tennis Club, dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Za 15 lat Jerzy Janowicz i Agnieszka Radwańska będą tenisowymi emerytami. Kto ich zastąpi? To może być Twoje dziecko. Tenis to w ostatnim czasie niezwykle popularna dyscyplina sportu w Polsce. Wbrew pozorom nie jest to sport jedynie dla bogaczy, a trenować może każdy kto ma chęci, pasję i determinację. Najważniejszy bowiem ostatecznie jest talent i osiągane wyniki. W Elblągu najlepsze warunki i atmosferę do treningów gwarantuje B&M Tennis Club, gdzie od wielu lat szkolą się dzieci i młodzież z naszego regionu. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę trenerską z papierami Polskiego Związku Tenisowego i Brytyjskiego Związku Tenisowego. Szkoła B&M Tennis Club to jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków w naszym województwie, a na pewno należy do najlepszych ośrodków tenisowych w Elblągu. Posiada 2 korty zewnętrzne oświetlone, dwie hale tenisowe czynne cały rok i ogrzewane w czasie zimy, kawiarnie umieszczone między halami, gdzie można przy kawie oglądać swoje pociechy. Do dyspozycji są także szatnie, prysznic, darmowy Internet, tv. Nie trać więc czasu, zapisz swoje dziecko na zajęcia tenisa i obserwuj jak jego talent rozwija się z miesiąca na miesiąc! Szczegóły na stronie.
      
       Brazilian Soccer Schools- treningi piłkarskie brazylijską metodą „Futebol de Salao” dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Zapraszamy na prawdziwy trening, przygotowujący młodych zawodników do profesjonalnej gry w piłkę nożną. W Brazilian Soccer Schools nauczysz się tego, czego uczyli się w Twoim wieku najlepsi zawodnicy światowego futbolu, to między innymi: kreatywna gra, zwody i zwroty, balans i kontrola, podania i drybling. Przyjdź na trening próbny i przekonaj się sam! Wyślij maila: elblag@brazylijskieszkolki.pl lub zadzwoń: 602 375 886. Szczegóły na stronie.
      
       CSE „Światowid"- zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia plastyczne, a dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zajęcia wokalne. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą uczestniczyć w warsztatach plastycznych „W lesie twórczych rąk", podczas których będą tworzyły prace w oparciu o różne techniki plastyczne i rękodzielnicze np.: scrapbooking, mozaika, tkactwo. Zapisy: anna.dukszta@swiatowid.elblag.pl. Dla młodzieży w wieku 12 – 18 lat - osób uzdolnionych plastyczne, a także dla tych przekonanych o braku predyspozycji plastycznych - organizowane są zajęcia, na których zapoznają się z malarstwem farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz olejnymi, papieroplastyką, ekoplastyką, podstawami ceramiki oraz szkła artystycznego. Zapisy: 55 611 20 64, paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl. Osobom dorosłym proponujemy różnorodne działania plastyczne, które odbywać się będą w pracowniach CSE „Światowid". Zapisy: 55 611 20 64, ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl. Do dzieci, młodzieży i osób dorosłych kierowane są zajęcia w zakresie ceramiki. Zapisy: 55 611 20 64, ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat zapraszane są do sekcji wokalnej „Światowida". Podczas zajęć będą pracowały nad warsztatem wokalnym, świadomością głosu, emisją, dykcją i kształtowaniem słuchu w śpiewie. Pierwsze zajęcia odbędą się 10 września o godz. 17.00. Zapisy: 55 611 20 89, urszula.ulejniczak@swiatowid.elblag.pl.Wszystkie informacje o prowadzonych przez CSE „Światowid" sekcjach znaleźć można na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce „Kursy i sekcje".
      
       Centrum Tańca „Promyk"- to profesjonalni i doświadczeni instruktorzy i trenerzy, wszechstronna oferta oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsze dzieci w wieku od 3 do 4 lat zapraszamy na zajęcia rytmiki, a w wieku 4-6 lat do Dziecięcej Akademii Tańca. Są to zajęcia, gdzie tańca uczymy w formie zabawy. Dzieci w wieku 6-12 lat, które dysponują nadmiarem energii, warto przyprowadzić na Hip-hop lub Sumbe Kids. W obu przypadkach zajęcia są dynamiczne i pełne ekspresji. Dziewczynki od 5 roku życia charakteryzujące się gibkością powinny sprawdzić się na zajęciach gimnastyki artystycznej. Formą, która w Promyku uczona jest dosłownie po mistrzowsku jest taniec towarzyski. To na parkietach naszego centrum trenują tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" oraz mistrzowie Polski w formacyjnym tańcu towarzyskim. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. CT „Promyk" ma także ofertę dla dorosłych i seniorów oraz przyszłych mam. Więcej informacji na stronie. Zapisy: 55 611 01 30, promyk@swiatowid.elblag.pl lub w Centrum Tańca „Promyk" (ul. Browarna 80). Osoby, które chcą na żywo zapoznać się z ofertą zapraszamy na Maraton Taneczny, który odbędzie się 10 września w godz. 16:00 – 19:00 w holu głównym Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Wstęp jest bezpłatny.
      
       Edun Korepetycje- oddział Edun w Elblągu to centrum edukacyjne, które powstało z myślą o tym, aby codziennie pomagać i wspierać uczniów na różnym poziomie edukacji. W naszej ofercie znajdują się korepetycje i kursy maturalne z: matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, historii, WOS-u, języka polskiego, języków obcych, informatyki. Jesteśmy już 5 rok szkolny w Elblągu. Posiadamy sukcesy i wysoką zdawalność naszych maturzystów! Wszystkie korepetycje w jednym miejscu! Oferujemy Państwu regularne i systematyczne korepetycje, dzięki którym uczeń nie tylko nadrobi zaległości szkolne, przygotuje się do klasówek, matury, egzaminu gimnazjalnego lub zaliczy przedmiot na studiach, a także poszerzy wiedzę i polubi przedmiot, którego się uczy. Nauka w Edun Korepetycje odbywa się: w małych grupach o zbliżonym poziomie nauczania (2-4 osoby); indywidualnie; kursy maturalne i gimnazjalne w grupach (4-6 osób). Dlaczego Edun Korepetycje? Pewnie zastanawiasz się czemu masz skorzystać z naszej oferty? W Edun Korepetycje nigdy się nie rozczarujesz! Stawiamy na skuteczne i innowacyjne techniki nauczania. Z Edun Korepetycje nauka to przyjemność w przyjaznej i bezstresowej atmosferze! Korepetycje i kursy: maturalne i gimnazjalne prowadzone są w dobrze wyposażonych salach. Zindywidualizowany tok nauczania, szeroki wachlarz korepetycji oraz kursów, doświadczona kadra, a przy tym atrakcyjne ceny już od 14 złotych/lekcja - to nasze atuty. Jeśli chcesz poprawić swoje oceny oraz stan swojej wiedzy - odwiedź nasz oddział Edun już dzisiaj! Oferujemy darmową lekcję próbną, a jeśli zapiszesz się na kurs maturalny w sierpniu zyskasz nawet 350 zł! Więcej informacji o naszych korepetycjach znajdziesz na stronie lub pod nr: 55 621 29 28, 796 212 922.
      
       FanRobot- Nauka i Zabawa- zaprasza na nowe, niesamowite zajęcia matematyczne i programowania w świecie gry Minecraft. Kurs "Matematyka dla dzieci w Minecraft" (6-7 lat) oraz "Programowanie dla dzieci w Minecraft" (8-11 lat). Poznamy podstawy budowania kodu i pojęcia takie jak: pętla, warunek, zmienna. W młodszej grupie uczymy podstawowych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie), myślenia algorytmicznego (rozpoznawanie sekwencji, szyfry) oraz podstaw geometrii. Ponadto prowadzimy warsztaty robotyki , kurs młodego programisty oraz niesamowite eksperymenty dla młodych naukowców. Podczas zajęć robotyki wprowadzamy dzieci w nowoczesny świat techniki. Poznajemy różne konstrukcje robotów oraz ich zastosowanie w życiu codziennym. Na każdych zajęciach krok po kroku budowany jest inny fantastyczny robot. Dzieci młodsze (6-9lat) pracują na zestawach Lego WeDo, natomiast dzieci starsze (9-12lat) na zestawach Lego Mindstorms EV3. Eksperymenty z FanRobot to wspaniałe zajęcia dla młodych naukowców (8-12 lat). Każda godzina zajęć to wkroczenie do świata nauki i niesamowitych doświadczeń, które dziecko wykona samodzielnie oraz z pomocą instruktora wyciągnie właściwe wnioski z obserwacji. Młody programista to nowe zajęcia (8-11 lat) na których poznamy różne języki programowania: Scratcha, Ozobotów, ScottieGo! W ofercie również urodziny dla dzieci oraz warsztaty dla szkół i przedszkoli. Jesteśmy na Starym Mieście, ul. Bednarska 15a (za Hotelem Elbląg). Trwają zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018. Więcej informacji pod nr: 517 03 02 02 oraz na stronie.
      
       Klub Sportowy Elbląska Szkółka Piłkarska-
Już od września nasze pociechy wracają do szkół i przedszkoli. Klub Sportowy Elbląska Szkółka Piłkarska zaprasza Wszystkich chętnych – zarówno chłopców jak i dziewczynki -z roczników 2013 – 2006 na treningi, które odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 20 na boisku ORLIK w Gronowie Górnym. Popołudniowe zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych, licencjonowanych trenerów na świeżym powietrzu, a od października w halach sportowych na terenie Elbląga. Więcej informacji i dokładny harmonogram będzie dostępny u trenerów Szkółki w Gronowie Górnym i pod numerem telefonu 608 738 767.
      
       KULDOMEK Centrum Rekreacyjno-Edukacyjne- zaprasza dzieci w wieku 5-12 lat na zajęcia popołudniowe. W naszym obiekcie znajdują się 3 sale, jedna z nich to sala interaktywna, w której umiejscowiona jest podłoga multimedialna wykorzystywana do kreatywnych zajęć rozrywkowych i dydaktycznych oraz do elementów nauki języka angielskiego. W naszej sali interaktywnej znajduje się również monitor interaktywny, który ma bardzo szerokie zastosowanie dydaktyczne i rozrywkowe. Druga sala to bogato wyposażona sala zabaw, trzecią stanowi natomiast sala dydaktyczno-urodzinowa. W tym pomieszczeniu, dzieci pod okiem doświadczonych nauczycieli odrabiają lekcje. Z nami dziecko spędzi czas w kreatywny sposób, rozwijając zdolności artystyczne, plastyczne, teatralne. Zapraszamy do zapisów w trakcie roku szkolnego 2017/18. Więcej informacji pod nr: 534 4436 68, 55 611 01 20 oraz na stronie.
      
       Maluchy Pływają- zapraszają na zajęcia nauki i doskonalenia pływania! Szkoła pływania Maluchy Pływają prowadzi zajęcia pływania dla: niemowląt od 3 miesiąca życia- zajęcia oswajające z woda; dzieci, młodzieży i osób dorosłych- nauka pływania od podstaw; wszystkie grupy wiekowe- doskonalenie pływania, treningi pływackie; zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne, a także kurs przygotowawczy do egzaminów na ratownika WOPR! Informacje i zapisy pod nr tel.: 500 131 668 lub 512 188 804, kontakt@maluchyplywaja.pl lub na stronie.
      
       Pracownia Plastyczna RYT- Odkryj swój talent! Pod takim hasłem w poniedziałek 11 września 2017 r. po wakacyjnej przerwie zostaną wznowione warsztaty plastyczne w Pracowni Plastycznej RYT. Pracownia od 16 lat jest miejscem, które czeka na swoich stałych uczestników zajęć, ale także otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy po raz pierwszy zechcą spróbować swoich sił w rysunku, malarstwie, rzeźbie czy grafice warsztatowej. Dla uczestników warsztatów została przygotowana bardzo ciekawa oferta zajęć warsztatowych skierowanych do różnych grup wiekowych, zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych uzdolnionych plastycznie jak i takich, którzy z plastyką są „na bakier” i chcieliby to zmienić. W ofercie swoje miejsce znajdą mali twórcy 5 -6 lat, dzieci szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz dorośli szukający wytchnienia od codziennych obowiązków. Atutem zajęć w mojej pracowni jest praca w małych grupach, która pozwala na bardziej indywidualne podejście do każdego uczestnika warsztatów. Staram się aby mali twórcy w atmosferze zabawy nauczyli się odkrywać swoje talenty, aby młodzież w atmosferze akceptacji i poczucia bezpieczeństwa nabywała umiejętność mówienia o świecie językiem sztuki, aby dorośli choć na chwilę zapomnieli o obowiązkach i nauczyli się robić coś tylko dla siebie. Zapewniam wszystkie materiały potrzebne do realizacji zadań a wykonane prace zabierane są do domu. Zapraszam do zapoznania się z aktualną ofertą oraz wędrówki po naszych galeriach na nowej stronie internetowej. Zgłoszenia już są przyjmowane pod nr tel.: 606 48 18 28. Liczba miejsc w pracowni jest ograniczona.
      
       Socatots- zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla dzieci (dla dziewczynek i chłopców od 6 miesięcy do 5 lat przy czynnym udziale rodziców). Dzięki zajęciom w Socatots Twoje dziecko: spali nadmiar energii, nauczy się bawić z rówieśnikami, nauczy się utrzymywania równowagi, nauczy się kolorów, będzie się doskonale bawiło, nauczy się systematyczności i obowiązkowości. Zapisz malucha na darmową lekcję próbną i przekonaj się sam! Wyślij maila: elblag@socatots.pl lub zadzwoń: 602 375 886. Szczegóły na stronie.
      
       Szkoła Tańca BROADWAY w Elblągu- zaprasza na nabory do Akademii Sztuki Baletowej oraz na zajęcia taneczne i ruchowe dla dzieci,młodzieży i dorosłych. Proponujemy zajęcia dla grup wiekowych: dzieci od 4 do 9 lat, dzieci i młodzież od 10 do 15 lat, młodzież powyżej 15 lat, dorośli. Proponujemy zajęcia: rytmiki baletowej, tańca klasycznego oraz tańca współczesnego, zajęcia gimnastyki artystycznej i akrobatyki, zajęcia latino solo dla pań, zajęcia tańca towarzyskiego dla par dorosłych, zajęcia fitness, Zumba, Body Balet, oraz stretching. Zapisy już od 04.09.2017 pod numerem telefonu: 55 236 92 82, 606 716 626 lub przez e-mail: broadway@taniec.elblag.pl. Szczegóły na stronie oraz na naszym profilu.
      
       Szkoła Tenisa & Squasha „SCORE”- oferuje wyczerpujące, pełne ciężkiej pracy treningi w doskonałej, przyjaznej atmosferze. Szkoła funkcjonuje przy ulicy Daszyńskiego oraz przy ul. Uroczej w Elblągu. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim nauka gry w tenisa, nie zapominając jednak o przyjemności, którą powinny z niej czerpać dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorsko-trenerską z wieloletnim doświadczeniem, której pasją jest tenis ziemny. Squash SCORE mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 135, hala CSB . Posiadamy dwa specjalistyczne korty. Squash to doskonała forma ruchu dla każdego i w każdym wieku .Zapraszamy na różne rodzaje zajęć grupowych tenisa i squasha (przedszkole, szkółki, grupy młodzieżowe, grupy dla dorosłych i Lejdis), indywidualnych dla każdej grupy wiekowej. Zapraszamy do organizacji urodzin na sportowo z rakietą.Więcej informacji na stronie, tel.: 695 447 385, 603 670 915.
      
       Uczniowski Klub Sportowy „SZÓSTKA”-
Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież w wieku 4-18 lat na naukę oraz doskonalenie jazdy na łyżwach. Umiejętności nie mają znaczenia – zapraszamy dzieci młodzież „czworakujące” na lodzie jak i zaawansowane. Z nami Twoje dziecko postawi swoje pierwsze kroki na lodzie, udoskonali jazdę oraz nauczy się skakać czy kręcić piruety - z nami jest to bardzo proste! Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć nauki jazdy na łyżwach. Każda osoba traktowana jest indywidualnie oraz poświęcana jest mu cała nasza uwaga. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala dobrać nam najlepsze metody nauczania nauki jazdy nie zapominając przy tym o dobrej zabawie dla adeptów jazdy na lodzie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany sztab trenerów, instruktorów i pedagogów, którzy w swoim wieloletnim dorobku trenerskim mają bogaty dorobek medali Mistrzostw i Pucharów Polski, Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży oraz zawodów międzynarodowych. Dodatkowo nasi trenerzy i instruktorzy doradzą w doborze odpowiedniego sprzętu. Nauczymy jeździć na łyżwach pod okiem profesjonalistów, którzy w swoją pracę wkładają całe swoje serce. Przyprowadź swoje dziecko na zajęcia i sam się przekonaj jakie to proste – Pierwsze Zajęcia GRATIS. Ilość miejsc ograniczona. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka na zajęcia w szkółce łyżwiarskiej prosimy o kontakt pod nr telefonu 693 281 410. Więcej szczegółów na stronie klubu oraz na naszym profilu.
      
       UKS WIKINGOWIE- nauka jazdy na łyżwach. Zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od lat 5 do 15 na naukę jazdy na łyżwach z elementami gry w hokeja. Zajęcia prowadzimy na lodowisku Helena we wrześniu "na sucho", a od października na tafli 4 razy w tygodniu. Udostępniamy kompletny sprzęt hokejowy (poza łyżwami), dzięki czemu zajęcia są bezpieczne - hokejowe ochraniacze i kask dodają także odwagi podczas stawiania pierwszych kroków na lodzie. Na treningach i podczas gry dzieci uczą się współpracy w zespole, poznają zarówno smak zwycięstwa jak i podnoszenia się po porażkach. Hokej to fantastyczny sposób na pozytywne wykorzystanie nadmiaru energii waszego dziecka. Przyjdź i przekonaj się jak wiele frajdy daje jazda na łyżwach. Więcej informacji pod numerem telefonu 517 573 134 lub na stronie.
      
       Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojej oferty w artykule Ściąga portElu prosimy o kontakt pod adresem milosz@portel.pl
      
----artykuł promocyjny----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama