UWAGA!

Wakacje z paszportem

Najdłuższe kolejki w „urzędach paszportowych” ustawiają się tuż przed okresem wakacyjnym. Ponieważ na dokument czeka się około czterech tygodni, warto załatwić tę sprawę już teraz.


       - Lepiej nie czekać do ostatniej chwili ze złożeniem wniosku o paszport. Teraz kiedy nie ma jeszcze kolejek można złożyć go praktycznie od ręki - mówi Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski.
       Jeśli już mamy paszport warto sprawdzić jego ważność, bo gdy ją utraci lub jest ona zbyt krótka, na wymarzone wakacje można nie pojechać.
       - A przed nami również Euro 2012. Jeśli ktoś chce obejrzeć mecze na Ukrainie, musi mieć ważny paszport - apeluje wojewoda.
       Wielu fanów futbolu będzie załatwiać formalności tuż przed wyjazdem. To może oznaczać długie kolejki i nerwowe oczekiwanie. Zwłaszcza, że to okres wakacyjny. W maju i czerwcu zainteresowanie paszportami zwykle i tak jest ponad dwukrotnie większe niż na przykład w styczniu.
       Wniosek o paszport można złożyć w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, w Delegaturach Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu i Ełku oraz w Terenowych Punktach Paszportowych w Bartoszycach i Giżycku.
       Na wydanie paszportu czeka się do czterech tygodni.
      
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama