UWAGA!

Głos Elbląga: Przeciwni obwodnicy

„Jeszcze w tym roku wszczęta zostanie procedura przetargowa na budowę węzła drogowego Elbląg – Wschód, który połączy trasę Gdańsk – Warszawa z drogą szybkiego ruchu z Elbląga do Kaliningradu” – napisał Głos Elbląga.

„Okazuje się, że nie wszystkich cieszy perspektywa powstania tej ważnej, nie tylko dla Elbląga, inwestycji. Mieszkańcy ulic: św. Floriana, Wyżynnej, Ułańskiej i Jasnej przysłali do wiadomości Głosu swój zdecydowany protest w tej sprawie, skierowany do przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Kępińskiego. Czytamy w nim m.in.: Projektowanie obwodnicy wschodniej, łączącej północne dzielnice mieszkaniowe Elbląga z wylotem w kierunku Warszawy, Olsztyna, Kaliningradu i przebiegającej przez gęsto zaludnione tereny zabudowane domkami jedno- i wielorodzinnymi w rejonie ulic: Podchorążych, Bohaterów Monte Cassino, Garnizonowej, Wyżynnej i innych oraz osiedla Przy Młynie, powoduje nasze zdziwienie, zaskoczenie oraz bulwersuje, zarówno mieszkających w tym rejonie, jak i posiadających tu od wielu, wielu lat działki pracownicze. Ponadto projektowana obwodnica wschodnia przebiegałaby obok Szkoły Podstawowej nr 25, do której uczęszczają dzieci z osiedla Przy Młynie i okolicznych ulic, stwarzając bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci i młodzieży”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • O właśnie, może redakcja umieściłaby mapkę jak dokładnie ma przebiegać ta ulica.
 • I nie wiem w czym tu mieszkańcy mają problem, jaka autostrada? Przecież pomiędzy Kościuszki, a Łączycką będzie przeprowadzona zwykła ulica czteropasmowa (coś jak Dąbka:)
 • nie czteropasmowa tylko dwupasmowa coś jak królewiecka
 • No to tym bardziej nie widzę tutaj żadnego problemu:)
 • Ta planowan obwodnica jest trochę bez sensu - remontowana w tej chwili Bema zatka się kompletnie (m.in. przez linię tramwajową i zostanie zniszczona w ciągu dwóch lat -wygodniej jest puścić ruch przez Mickiewicza.
 • a, jeszcze podpis + -
 • protestują dla samej przyjemnosci protestowania...albo przez strach przed nowym...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  desdemona(2002-04-11)
 • protestują dla samej przyjemnosci protestowania...albo przez strach przed nowym...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  desdemona(2002-04-11)
 • Ja nie wiem ludzie to zawsze znajdą jakiś problem. Najlepiej nie budowac co nie. Co maja powiedziec Ci biedni mieszkancy ulicy Dąbka. Oni musieli sie zgodzic, ba nawet ich nikt o zdanie nie pytal. A tak poza tym do autostrady tej drodze to jeszcze daleko (jest to po prostu droga ekspresowa)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2002-04-11)
 • do Desdemony i Krzyśka: to gdyby nawt nie uwzględniać protestów mieszkańców, którzy nie chcą mieć dodatkowego utrapienia (co jest chyba normalne) to w grę wchodzi również sens takiej obwodnicy - wystarczy zaobserwować ruch odbywający się obecnie na tych ulicach - uwzględniając nawet zwiększenie tego natężenia po otwarciu planowanej drogi na Wschód to kto chciałby z niej koniecznie zjeżdżać w te rejony ? Budowa takiej obwodnicy to kolosalne pieniądze, które mogą być efektywniej wykorzystane na modernizację istniejących już dużych i przepustowych ulic. W tej chili problem w ruchu jest często w drobiazgach (wystarczy stać na światłach na Grunwaldzkiej koło Policji jadąc w kierunku mostu i mieć obok wyższy samochód - wtedy jedynym znakiem, że jest zielone jest trąbienie samochodów z tyłu - podobnie jest koło MacDonalda w kierunku na Warszawę). Moim zdaniem jest to inwestycja niepotrzebna w nabliższych kilkudziesięciu latach.
 • to niech przeciwnicy budowania obwodnicy postawią się na miejscu mieszkańców Nowodworskiej i Kazimierzowa kturzy codzieńnie jeżdzą po dzirach które są na Nowodworskiej a o mośćie już nie wspomne tam są takie dziury że można sobie felgi bez problemu połamać i co oni mają powiedzieć kto im zapłaći za szkody a gdy dojdzie do budowy obwodnicy i mostu od ul. Browarnej do Nowodworskiej dopiero most i droga zostaną naprawione. Sam jeżdze na codzień od miesiąca i już mam amortyzatory do wymiany ico oddadzą mi za naprawe ci co protestują? czy może mam jeżdzić 7-ką do domu i robić jakieś 10 km więcej to kto mi odda za bęzyne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ricardo(2002-04-11)
 • + - : Co Ty gadasz? właśnie ulica Bema odciąży się i to bardzo.
Reklama