UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Klerycy, seminarium i oskarżenie o molestowanie

Gdy Patryk zgłosił rektorowi, że był molestowany seksualnie przez kolegę kleryka, został natychmiast relegowany z seminarium duchownego. Z wilczym biletem – tak tygodnik „Polityka” pisze o historii w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Dzisiaj seminarium i Kuria Diecezji Elbląskiej wydały oświadczenie w tej sprawie.

Joanna Podgórska, dziennikarka „Polityki” opisuje w najnowszym numerze historię Patryka, który twierdzi, że był molestowany przez kolegę z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Mężczyzna złożył także doniesienie do prokuratury, oskarżając Marcina M. o doprowadzenie go do „innej czynności seksualnej”, do czego miało dojść poza uczelnią w 2012 roku. W styczniu 2016 roku prokuratura zawiadomiła o wszczęciu śledztwa w tej sprawie, wkrótce sprawa ma trafić do sądu – informuje „Polityka”. Pan Patryk na łamach tygodnika twierdzi, że o całej sprawie powiadomił władze seminarium, a w zamian został relegowany z uczelni.
       Dzisiaj, po publikacji tygodnika, wicerektor  Wyższego Seminarium Duchownego ks. kan. dr. Wojciech Skibicki i zarazem rzecznik prasowy Kurii Diecezji Elbląskiej, wydał oświadczenie, w którym czytamy:
       „Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu dowiedziało się z mediów, że do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia poza uczelnią w roku 2012 czynu molestowania seksualnego na 20-letnim studencie przez jego 22-letniego kolegę. Oficjalnie Seminarium nie zostało poinformowane o takim dochodzeniu, ani nikt z uczelni nie był w tej sprawie przesłuchiwany.
       W listopadzie 2013 r., student zagrożony wydaleniem z powodu łamania regulaminu, przedstawił władzom WSD zarzut przeciw koledze o czyn karalny, który miał mieć miejsce poza seminarium w grudniu 2012 r. Po zbadaniu sprawy oskarżenie okazało się bezpodstawne.
       Seminarium zależy na wyjaśnieniu sprawy, a organy państwowe dysponują stosownymi środkami do stwierdzenia czy doszło do przestępstwa”.
      
       ***
       Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie. - Zostało wszczęte postępowanie karne, jest ono w toku. Zostały już wykonane przede wszystkim czynności z udziałem pokrzywdzonego. Jeszcze jest zbyt wcześnie na to, by powiedzieć, w jaki sposób postępowanie zostanie zakończone i kiedy zostanie w tej sprawie podjęta decyzja merytoryczna, co do sposobu dalszego procedowania - informuje Tomasz Trzeciak, prokurator rejonowy w Kwidzynie.
      
       Więcej na temat tej sprawy w najnowszym numerze  tygodnika „Polityka”.
      
      
Zobacz również materiał fimowy Telewizji Elbląskiej
      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama