UWAGA!

Kwiaty dla doktor Oli

"W intencji zamordowanej przed ośmiu laty doktor Aleksandry Gabrysiak biskup elbląski odprawił w katedrze Mszę świętą. Przed tablicą umieszczoną na bloku, w którym mieszkała A. Gabrysiak, złożono kwiaty - donosi dzisiejszy Dziennik Bałtycki na stronie 11.

"- Życie doktor Oli było nieustanną walką o człowieka i stworzenie mu możliwości godnego życia - powiedział bp. A. Śliwiński. - Pomagała alkoholikom, wieźniom i ludziom doświadczonym przez los, chociaż przyjaciele próbowali wytłumaczyć jej, że naraża się pomagając ludziom z marginesu".
     "Według biskupa elbląskiego, szczególna miłość do bliźnich świadczła o głębokiej wierze doktor Oli. Nie rozstawała się z Pismem Świętym. Jej ulubionym tekstem był Hymn o Miłości."
     "Po Mszy św. rodzina i przyjaciele A. Gabrysiak spotkali się przed tablicą umieszczoną na bloku, w którym doktor Ola mieszkała od roku 1976 aż do tragicznej śmierci w 1993 roku. Kwiaty w imieniu obecnych złożył Marek Pruszak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Według biskupa elbląskiego, doktor Ola nie rozstawała się z Pismem Świętym. To chyba jakaś przenośnia. Znałem osobiście Tę Panią i jej córkę. Nigdy żadnej, z tych kobiet, nie widziałem z książką „Pismo święte”. Pani Ola pożyczyła mi onegdaj książkę pt. „Eros, natura, kultura” Starowicza... mam ją do dzisiaj. Czyżby znowu marketing?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  K. Owczarz(2001-02-21)
 • Chwaliła się raz rzepa przed całym ogrodem, że jest bardzo smaczna z miodem. A na to miód się obruszy i jej przygani: „Ja jestem smaczny i bez Pani”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jaś z klatki p.Oli.(2001-02-21)
Reklama