UWAGA!

Nagi protest na Mierzei

 Elbląg, Tak wygladał nietypowy protest na Mierzei Wiślanej
Tak wygladał nietypowy protest na Mierzei Wiślanej (fot. Facebook Obozu dla Mierzei Wiślanej)

Dziś rano para aktywistów z Obozu dla Mierzei Wiślanej położyła się w łóżku na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. W ten sposób zaprotestowali przeciw przekopowi.

Jak informuje radio RMF24, dziś (14 lutego) rano grupa aktywistów z Obozu dla Mierzei Wiślanej weszła na terenu budowy Kanału Żeglugowego i rozpoczęła nietypowy protest. Dwie nagie osoby leżały w łóżku.

- Naszym hasłem jest "Miłość i Mierzeja bez przerwy". Chcieliśmy wykorzystać to komercyjne w swojej odsłonie święto dla aktywizmu. Chcemy pokazać, że czułość może być tym, co powinno nas prowadzić przez życie. Nie rozwiązania siłowe, tak jak rząd tutaj wprowadza na Mierzei - mówili protestujący w wywiadzie dla RMF. - Leżymy nago w łóżku, bo nawiązujemy do akcji Johna Lennona i Yoko Ono, którzy przez tydzień leżeli w łóżku dla pokoju. Teraz my leżymy dla natury, a przede wszystkim dla Mierzei Wiślanej.

Protest zakończył się ok. godz. 9. Na miejscu interweniowała policja, która spisała protestujących i nakazała opuszczenie terenu budowy.

 

Więcej na RMF24


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama