UWAGA!

Problemy Królewca, część kolejna

 Elbląg, Królewiec.
Królewiec. Fot. RG, arch. portEl.pl

Królewiec (jeszcze niedawno napisalibyśmy: Kaliningrad) mierzy się z kolejnymi wyzwaniami po ataku Rosji na Ukrainę. Następne dotyczy braku możliwości uzyskania wizy do Niemiec w tamtejszym konsulacie. - Wcześniej Rosja zażądała opuszczenia ich kraju przez kilkuset niemieckich przedstawicieli, w tym dyplomatów i pracowników placówek kultury – podaje wp.pl.

- Polska, Litwa i Łotwa już wiele miesięcy temu ograniczyły do minimum wydawanie wiz dla Rosjan z obwodu królewieckiego. Następnie zrobiły to również Niemcy, ogłaszając, że zamykają swoją placówkę w rosyjskiej eksklawie – podaje wp.pl.

Jeden z przedsiębiorców z Polski działający w obwodzie królewieckim wyjaśnia w rozmowie z portalem, że do tej pory wielu jego mieszkańców powoływało się na niemieckie pochodzenie, by móc wyjechać do rodziny w krajach UE.

- Byłem nawet zdziwiony, że w naszych mediach mówiono o zamknięciu polsko-rosyjskiej granicy, a z okien biura widziałem przejeżdżające auta. Sądzę, że po zamknięciu niemieckiego konsulatu tych podróży będzie mniej. I bardzo dobrze, bo nie spotkałem wśród nich opozycji wobec Putina – podkreśla rozmówca Wirtualnej Polski.

Po zlikwidowaniu placówki, która w ostatnich 10 latach wydała ponad 300 tys. wiz, będzie trzeba ubiegać się o nie w ambasadzie niemieckiej w Moskwie za pomocą elektronicznego formularza. Dodajmy, że według rosyjskich danych większość wyjazdów mieszkańców obwodu królewieckiego dotyczy podróży do Polski i Niemiec.

- Obwód królewiecki najmocniej doświadcza skutków sankcji gospodarczych na Rosję – pisze Tomasz Molga dla wp.pl. - Wzrosły tam ceny produktów żywnościowych, na rynku brakowało cukru oraz cementu. Część towarów jest dowożona drogą morską z Sankt Petersburga – dodaje.

 

Więcej na wp.pl.


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • chcieli, to mają i tyle. Nikt wojny nie kazał zaczynać. t akie życie agresorów i terrorystów
 • Rosja to najgorszy kraj świata. Pod każdym względem
 • Zakazać wjazdu do polski. Chcą do niemiec to balonem z Białorusi niech lecą. Nikt ich u nas nie namierzy
 • Zanim coś napiszecie pomyślcie jakbyście się czuli, gdyby wasz umiłowany towarzysz Jarosław zaatakował Litwę lub Czechy używając do tego wojska, a wy musielibyście pod wpływem sankcji i ograniczania życia uciekać z naszego nieszczęśliwego bantustanu do innego kraju. Na raz zaraz się odezwiecie - przecież my niewinni! Przecież my przeciw własnemu rządowi! Nie popieramy wojny! Nikogo to już nie będzie obchodzić. Nigdy nie wsadzajcie wszystkich Rosjan do jednego worka i nie życzcie innym źle, gdyż nie wolno odpłacać złem za zło, a należy je zwyciężać dobrem i otwartym sercem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26
  82
  IlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIl(2023-06-09)
 • Kiedy o problemach Elbląga? Bo na razie Kaliningrad nie jest polski i mam to w 4 literach. Kiedy o fatalnej zmianie w komunikacji miejskiej i dalszej jej degrengoladzie? Kiedy o braku przyzwoitego stadionu? Kiedy o wyglądzie i stanie wiaduktu na Zatorze? Kiedy o kosmicznych cenach biletów ZKM? Kiedy o braku przejścia podziemnego na Zatorze? Kiedy o uczynieniu z Zawady sypialni i jej upadkowi ? Etc
 • @Tytyty - Było już 50 artykułów o ZKM. Na stadion dla trampkarzy szkoda kasy. Co jest nie tak w wiadukcie na Zatorze? O cenach biletów również już było. Jest przejście podziemne na Zatorze. Zawada to centrum handlowe miasta i nic tam nie upada.
 • Problemy Elbląga, część kolejna - czy bardziej potrzebne są kolejne pomniki czy tężnia solankowa w parku Traugutta. Sielanka panie, nie to co w Królewcu. Tam ceny produktów żywnościowych wzrosły...
 • @IlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIl - Przestał bym na ich miejscu popierać putkę i zrobił by go nie było. tyle.
 • Rosja - Tak wygląda kraj i ludzie, którzy pozwolili odebrać sobie całą wolność. Tak właśnie, pisowcy.
 • 11 Lipca 80-ta rocznica Krwawej Niedzieli, większość głąbów tutaj nie ma nawet pojęcia o co chodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  18
  masakra(2023-06-09)
 • @IlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIl - Miło przeczytać Twój komentarz, pośród innych z takim ogromem nienawiści.
 • @IlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIl - Chęci może dobre ale głąby i tak Ciebie nie zrozumią, dlaczego ? bo TĘPI. !
Reklama