UWAGA!

Sąd skrócił wyrok „Kulawemu”

 Elbląg, Proces tzw. gangu „Kulawego” toczył się przed elbląskim sądem pięć lat. Do sprawy zgromadzono blisko 300 tomów akt
Proces tzw. gangu „Kulawego” toczył się przed elbląskim sądem pięć lat. Do sprawy zgromadzono blisko 300 tomów akt (fot. arch. AD)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił wyrok dożywocia wobec Jana R. – domniemanego przywódcy „gangu Kulawego” - poinformowało Radio Olsztyn.

„Gang Kulawego” był jedną z najgroźniejszych grup przestępczych na Warmii i Mazurach. Oprócz Jana R. na ławie oskarżonych zasiadło jeszcze 14 osób. W październiku ubiegłego roku, sąd okręgowy w Elblągu skazał „Kulawego” na dożywocie, między innymi za zlecenie zabójstwa dwóch szczecińskich biznesmenów. Proces miał charakter poszlakowy, ponieważ do tej pory nie odnaleziono ciał mężczyzn.
       Trzech innych gangsterów skazano na kary po 15 lat więzienia. Inni członkowie gangu usłyszeli wyroki za uprowadzenia dla okupu, pobicia, posiadanie broni, handel narkotykami oraz przemyt alkoholu i papierosów. Większości z nich obniżono wyroki, zawieszając je warunkowo lub zamieniając na karę grzywny. W przypadku trzech osób sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.
       Gdański sąd wykreślił też w akcie oskarżenia zapis, że organizacja, której przewodził Jan R. miała charakter zbrojny. Proces „gangu Kulawego” był jednym z najdłuższych i najdroższych w historii. Jan R. był dowożony do sądu na szpitalnym łóżku, ponieważ jest sparaliżowany. W ciągu 5 lat odbyło się ponad 330 rozpraw, co kosztowało prawie 4 miliony złotych.
       Jan R. ps. Kulawy od 2010 roku odsiaduje wyrok 6. lat więzienia za rozbój, groźby karalne i znieważenie policjanta.
      
źródło: Radio Olsztyn
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gang Kulawego-Kisielice-Tusk -Gdańsk-Amber Gold - Prokuratora najbarzdiej skompromitowana Gdańsk- Michał Tusk nawet nie objęty podejrzeniami. Czeka mnie pewnie śmierć jak Grzegorze Przemyka. Proszę i wołam o pomoc !!!ł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prawo mocny(2013-05-28)
 • Trzeba się cieszyć, więzienia zapełniają się rowerzystami po jednym piwku, a mordercy którzy miela ludzi żywcem zostaja wypuszczeni warunkowo na wolnosc. Jestem naprawde dumny z tego kraju. Widać że dba o nasze bezpieczeństwo :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Klaakier(2013-05-28)
 • jesteśmy państwem prawa buuuuu ha ha ha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  slawekel1(2013-05-28)
 • Nigdy nie zrozumiem czym kieruje się sąd obniżając wyrok w apelacji albo zasądzając niższą karę od tej żądanej przez prokuratora. Jeżeli sędzia ma wątpliwości to powinien oskarżonego uniewinnić a nie wspaniałomyślnie dawać mu łagodniejszą karę. Takie działanie jest pozbawione jakiejkolwiek logiki. Jeżeli wina nie budzi wątpliwości to dlaczego kara ma być łagodniejsza? Korci mnie żeby dosadniej podsumować inteligencję osób sprawujących wymiar sprawiedliwości w Polsce ale się tym razem powstrzymam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  JesusAlvaro(2013-05-28)
 • wypuśsie kulawego
 • Definitywnie stwierdzam że Elbląski wymiar sprawiedliwości to kupa gnoju !!!
 • No i teraz bedzie sie hajs zgadzal w sadzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ja pier(2013-05-28)
 • przykro czytac i słuchać o coraz bardziej osmieszającym się i niepowaznym wymiarze sprawiedliwości. Czas nie wielką reformę i odsunięcie części sedziów od zawodu. Zawód sędziego, tak, jak na Zachodzie powinien być zwięńczeniem kariery prawniczej, a nie jej początkiem. 26 letni sedziowie i sędziny to kpina z tego zawodu.
 • Zawsze wiedziałem, że macenasi B to najlepsze rozwiazanie dla Marcinów, jednym słowem dali radę ponad miarę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  alf123(2013-05-28)
 • w Polsce żeby zostać sędzią trzeba mieć ukończone 29 lat (wymóg ustawowy), a w praktyce przed ukończeniem 30 jest to niemożliwe, więc nie ma 26 letnich sędziów. ..
 • hajs się zgadza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tojatylkojaikintwiecej(2013-05-28)
 • szok. .. i wszystko robią nam na oczach i na żywca. ..
Reklama