UWAGA!

Teraz parlament

„Przewodczniący Rady Miejskiej w Elblągu Andrzej Kempiński i prezydent miasta Henryk Słonina wezmą dzisiaj udział w posiedzeniu prezydiów dwóch komisji sejmowych, które oceniać będą rządową opinię na temat funkcjonowania reformy administracyjnej kraju” - pisze dzisiejszy "Głos Elbląga" na stronie 1 w artykule „Teraz parlament”.

„Prezydia dwóch komisji sejmowych: spraw wewnętrznych oraz samorządu terytorialnego wyrażą swoją opinię o przedłożonej przez rząd ocenie funkcjonowania nowego podziału administracyjnego” - donosi "Głos". „- Mam nadzieję, że będę mógł zabrać głos i zaapelować, aby Sejm podszedł do wniosku Elblągu o przyłączenia miasta do Pomorza merytorycznie, a nie formalnie” - mówi "Głosowi" Andrzej Kempiński.
     "Głos" przypomina, że resort spraw wewnętrznych za wadę elbląskiego wniosku uznaje brak opinii o przyłączeniu ze strony pozostałych gmin powiatu.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Elbląg na pewno nie przeniesie się sam. Konsultacje społeczne były tylko w mieście. Mieszkam w Gronowie Górnym 6 km od centrum miasta i nikt mnie nie pytał o zdanie. Okolicznym gminom jest wszystko jedno bo przejście do Pomorza nic im nie daje. Gdyby wojewoda Olszewski nie przeniósł urzędu rejonowego z Pasłęka do Nowego Dwodu Gdańskiego Pasłęk miałby swój powiat i gdyby chciał mógłby zostać w Warmińsko-Mazurskim. Elbląg nie może przenieść się samodzielnie, ktoś kto uważa że Nowy Dwór odda nam powiat naraża się na śmieszność. Życzę delegacji elbląskiej dopuszczenia do głosu, choć moim zdaniem to walka daremna... Słupsk chce się odłączyć od Pomorza, warto by zapytać obywateli Słupska dlaczego? Problemy Elbląga nie znikną za sprawą czrodzijskiej różdżki bratniego teraz (do 1975 roku mniej) Gdańska.
Reklama