UWAGA!

Wskrzesił Frugo, teraz chce EB

 Elbląg, Wskrzesił Frugo, teraz chce EB
fot. arch. WS

- Nie widzę na rynku żadnej ciekawej marki do reaktywacji. Jest jeden wyjątek. To piwo EB, onegdaj kultowe, a dziś niemal niedostępne, które zdecydowanie się marnuje - powiedział "Pulsowi Biznesowi" Wiesław Włodarski, prezes FoodCare.

Firma Włodarskiego zasłynęła skutecznym przywróceniem marki napojów Frugo. Od powrotu z niebytu udało się już sprzedać ponad 250 mln butelek. Do innych sukcesów firmy należy też wypromowanie marki Black. Możliwe więc, że firmie udałoby się również z powodzeniem reaktywować markę EB.
       Tymczasem zdaniem Sebastiana Tołwińskiego, rzecznika Grupy Żywiec, możliwości rozwoju marki EB już się wyczerpały. - Pomimo wielokrotnych prób, naszych szczerych chęci i poczynionych znaczących inwestycji finansowych, których celem było przywrócenie świetności EB, marka ta nigdy nie odzyskała poprzedniej pozycji rynkowej w Polsce - mówi.
       Na razie legendarne piwo produkowane w browarze w Elblągu trafia wyłącznie na eksport do Niemiec i USA. Mimo braku planów przywrócenia marki w Polsce Grupa Żywiec nie zamierza jednak nikomu jej sprzedawać.
      
       Jogurt zamiast piwa
       Firmie FoodCare pozostaje więc na razie ekspansja w innych sektorach. Od dłuższego czasu firma zapowiada wejście na rynek jogurtów i wody.
       - Jogurty wprowadzimy w połowie przyszłego roku. Nie chcieliśmy wypuszczać na rynek niedopracowanego produktu. Cały czas szukamy też na rynku wody, która będzie uzupełniać nasze portfolio - deklaruje Włodarski.
       Ten rok FoodCare ma zamknąć przychodami ze sprzedaży na poziomie 560 mln zł, a przyszły ma przynieść ich 10-procentowy wzrost (bez uwzględnienia kategorii, w których spółka zadebiutuje).
      
       Żródło: Wirtualna Polska
      
      

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A ja myślę że Grupa Żywca boi się, że piwo EB będzie się lepiej sprzedawało niż Żywiec. I tu moim zdaniem jest jest problem!
 • i wlasnie o to chodzi EB zniszczylo by reszte piwa a Zywiec nie ma porownania. kupuje sobie w niemczech w trinkgut EB i nie ma lepszego piwa u nas napewno niebo w gebie, ,, wlasnie bo musielismy sprzedac slazaka nasze piwko. .. sciema wielka piwo w niemczech krata to koszt 9-10euro smieszne taniej niz specjal w elblagu. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  0
  smakoszpiwa(2013-11-23)
 • Eb najlepsze dobrze ze mieszkam na wyspach i tu moge sie raczyc tym trunkiem jestem za przywroceniem marki pozdrawiam
 • Zapewne marka EB jest chroniona znakiem towarowym, więc jakim sposobem firma Foodcare chce wprowadzić na rynek piwo pod cudzą marką? Jeśli piwo EB jest zarejestrowane w urzędzie patentowym, to żadna inna firma nie ma prawa legalnie produkować piwa pod marką EB.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  9
  nnnnnnnnn(2013-11-23)
 • Slyszalem ze browar w Braniewie ma ruszyć. Prawda to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  sdgwreg(2013-11-23)
 • Elbląski browar powinien bycc idywidualny, Braniewski wznowic produkcje a tak mamy browar po bandera Żywca i siki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  ghrgmk(2013-11-23)
 • a ja codziennie pije eb w angli za funciaka :D
 • Jasne. .. tylko że na Wyspach nie ma "prawdziwego" EB. To co pijesz w zielonych butelkach i puszkach to EB Specjal Pils rodem z. .. Połczyna. Jedyne co się zgadza to logo sprzed 15 lat
 • Browar Elbląg kupiony przez australijczyka wprowadza swoją markę EB, browar przejmuje Grupa Żywiec, za produkcję i sprzedaż marki EB trzeba płacić tantiemy, po co, lepiej sprzedawać markę Specjal bez płacenia tantiemów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  smakosznik(2013-11-23)
 • Żywiec kupił browar w Braniewie obiecując że będzie w nim produkowane piwo a później zamknął wszystko a ludzi wyrzucili ale od stycznia znów bedzie produkowane piwo w Braniewie!!!Nałęczów chce rozpocząć produkcję w Braniewie!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  antyżywiec(2013-11-23)
 • "Jasne. .. tylko że na Wyspach nie ma "prawdziwego" EB. To co pijesz w zielonych butelkach i puszkach to EB Specjal Pils rodem z. .. Połczyna. Jedyne co się zgadza to logo sprzed 15 lat" żadna zielona butelka tylko typowa puszka eb biała z czerwonymi lityertami
 • Panie Rzeczniku GŻ, to właśnie marce Żywiec wyczerpał się potencjał!!! Ładujecie miliony w coraz głupsze klipy a sprzedaż leci. Żywca trzeba skasować, ewentualnie zesłać na eksport a uruchomić EB. Ta marka ma potencjał, wszystkim kojarzy się z klimatem lat 90tych, okresem młodości beztroski dla dzisiejszych 30-40 latków, czyli najmocniejszej, najzamożniejszej i najchłonniejszej grupy konsumentów. A samo piwo jest przepyszne:) Skasowanie EB było decyzją polityczną panów z Żywca a sama słynna fuzja ZP Żywiec z Brewpole z perspektywy czasu wydaje się nosić znamiona WROGIEGO PRZEJĘCIA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  0
  JesusAlvaro(2013-11-23)
Reklama