UWAGA!

42-letni mężczyzna przekazał oszustce 45 tysięcy złotych

 Elbląg, 42-letni mężczyzna przekazał oszustce 45 tysięcy złotych
Fot. pixabay.com

Ich znajomość rozpoczęła się w styczniu. On: 42-lata, ona: 32-letnia Amerykanka polskiego pochodzenia mieszkająca w Wietnamie. Obiecywała, że przyjedzie do Elbląga, gdy tylko upora się z przeciwnościami losu, które ciągle stawały jej na drodze. 42-latek pomagał zwalczać te przeciwności robiąc… kolejne przelewy na podane konta.

Mężczyzna poznał osobę podającą się za 32-letnią Amerykankę na portalu randkowym. Chciał się z nią spotkać, ale ta pisała mu, że jest obecnie w Wietnamie. Pierwsze pieniądze mężczyzna wysłał jej, aby mogła kupić bilet na samolot do Polski. Później, gdy jechała już na lotnisko, by przyjechać do Elbląga, okazało się ze zapomniała… zakręcić kran w hotelu i zalała całe piętro. Znów poprosiła elblążanina o pieniądze na pokrycie strat. 42-latek wysyłał jej kolejne przelewy. Do tego doszła jeszcze operacja jej matki. Okazało się, że ta mieszka w Radomiu. Poszedł kolejny przelew, a nawet dwa. Łącznie 42-latek przekazał jej blisko 50 tysięcy złotych. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustki, zgłosił sprawę na policję.

Sprawa jest prowadzona pod kątem oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Publikujemy ten materiał ku przestrodze, bo w takiej lub podobnej sytuacji można stracić oszczędności nawet kilku lat.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama