Znęcał się nad matką, zgłosił to policjant
Policjant dzielnicowy sam złożył zawiadomienie o znęcaniu się nad 80- letnią kobietą przez jej 60-letniego syna. Policjant, podczas wizyty w mieszkaniu, zauważył na twarzy kobiety ślady pobicia. Ta w ciszy znosiła cierpienie i znęcanie się. 60-latka zatrzymał policjant dzielnicowy.
Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu
Elbląscy policjanci w ciągu minionej doby przeprowadzili około 300 kontroli trzeźwości. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu dwóch kierujących ze znaczną zawartością alkoholu w organizmie. Jeden z kierujących miał blisko 2,5 promila.
Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów
Ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego do kontroli zatrzymali policjanci w gminie Wilczęta. Mężczyzna, choć nie powinien, jechał passatem. Teraz odpowie przed sądem. Funkcjonariusze przypominają, że od środy trwają wzmożone działania pn. "Bezpieczny weekend".
Nieodpowiedzialna jazda kosztuje
Do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego trafiło nagranie, na którym widać młodego mężczyznę, który przewozi skuterem pasażerkę. Mężczyzna nie miał uprawnień, do kierowania, kobieta, która siedziała z tyłu, nie miała kasku, a stan techniczny motoroweru był, jak to określili policjanci, opłakany.
Polak z podrobionym ukraińskim prawem jazdy na granicy
W piątek, 25 maja na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze SG zatrzymali mieszkańca powiatu ostródzkiego, który posłużył się podrobionym ukraińskim prawem jazdy.
Bo portfel wystawał z kieszeni
Policjanci patrolujący miasto postanowili wylegitymować dwójkę mężczyzn siedzących na ławce, którzy to na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Legitymowanie zakończyło się zatrzymaniem jednego z nich.
Wymachiwał butelkami z whisky
18-letni mężczyzna został przyłapany przez ochronę sklepu na tym, jak próbował wynieść bez płacenia cztery butelki whisky. 18-latek postanowił bronić skradzionego towaru i wszczął bijatykę z ochroną. Agresora uspokoili i zatrzymali policjanci z patrolu, którzy przyjechali na miejsce.
Sprawa nauczycielki umorzona, ale warunkowo
Sąd - po konsultacji ze stronami - zdecydował, że nie będzie procesu nauczycielki chemii, która nieumyślnie naraziła na niebezpieczeństwo jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Chłopiec upuścił paczkę, w której znajdowały się substancje żrące i uległ poparzeniu. Dziś (28 maja) zapadła decyzja o warunkowym umorzeniu postępowania karnego. Kobieta zostanie objęta rocznym okresem próby, ma też zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 2 tys. zł. Będzie jednak mogła wykonywać swój zawód.
102 na ograniczeniu do 50
"Zatrzymamy Panu prawo jazdy" – takie słowa usłyszał dziś rano (28 maja) 39-letni mężczyzna kierujący osobowym fordem. Do kontroli doszło przy ul. Radomskiej w Elblągu.
Śmiertelne pobicie przy targowisku. W sprawę zamieszany 13-latek!
Najbliższe trzy miesiące w schronisku dla nieletnich spędzą 13- i 15-latek z Braniewa, którzy brutalnie pobili 60-letniego mężczyznęi 50-letnią kobietę. 60-latek zmarł na miejscu, kobieta w ciężkim stanie przebywa w szpitalu w Elblągu. To jej zeznania będą kluczowe w tej sprawie, bo chłopcy nie potrafią sensownie wytłumaczyć swojego zachowania, a zarzuty opierają się na tym, co powiedzieli świadkowie.
Spał, bo ćpał
Policjanci z Elbląga interweniowali wobec leżącego na chodniku mężczyzny. Okazało się, że był on odurzony narkotykami. Funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Chcieli "ustawki", posiedzą w areszcie
Mieli kominiarki na głowach, w rękach kije bejsbolowe i siekiery. Zablokowali dwa pasy ruchu na "siódemce" i czekali. Pseudokibice z Olsztyna i Gdańska w ten sposób próbowali doprowadzić do konfrontacji z wracającymi z meczu elbląskimi kibicami. Do bójki nie doszło, bo interweniowali policjanci. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców województwa pomorskiego. Mężczyźni dwa najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
Przed policjantami schował się w wersalce
Policjanci operacyjni zatrzymali 24-letniego Daniela B. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu. A ukrywał się w mieszkaniu swojego znajomego. Ten widząc policjantów przed drzwiami próbował ich oszukać, mówiąc że nikogo oprócz niego nie ma w domu.
Po pijanemu, bez prawa jazdy, czyli 17-latek za kółkiem
201 interwencji, 26 osób nietrzeźwych przewiezionych do pogotowia socjalnego, ponad 500 legitymowanych i 5 zatrzymanych poszukiwanych. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 500 badań trzeźwości wśród kierujących. W 4 przypadkach badanie wykazało obecność alkoholu w organizmie kierującego. W czasie weekendu doszło do jednego wypadku drogowego.
Przyłapany na dewastacji
Minionej nocy policjanci interweniowali na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Elblągu. Tam miało dojść do dewastacji. Jej sprawca zbiegł przed przyjazdem policji. Po 2 godzinach został zatrzymany. Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tu obraził prokuratorów i tu będzie sądzony
Zbigniew S., kontrowersyjny wideobloger, który zasłynął ujawnieniem akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej, a w Elblągu zaangażował się w sprawę pobicia 11-latka, przy okazji nazwał szefa Prokuratury Rejonowej "nierobem" i domagał się jego odwołania. Znieważył także innego prokuratora, za co grozi mu odpowiedzialność karna. Sąd Najwyższy odrzucił jednak wniosek o przeniesienie tej sprawy do Krakowa, proces będzie więc musiał ruszyć w Elblągu.
Poszukiwany przestępca zatrzymany na przejściu w Gronowie
Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali mieszkańca Elbląga, poszukiwanego za pobicie i paserstwo. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 2 lata i 2 miesiące.
Kradli kable "na siódemce". Drogo zapłacą
Za pierwszym razem ukradli 100 metrów kabla zasilającego oświetlenie "siódemki", za drugim razem ... wpadli. Adrian N. i Kamil B. działali na odcinku w pobliżu Pasłęka. Nocą. Nie bacząc na to, że może dojść do wypadku czy na straty finansowe, jakie powodują. Teraz - przy pracy społecznej - będą mieli czas na refleksję. Poczucie winy zajrzy im także do portfela, bo wyrokiem sądu mają naprawić szkodę.
Uszkodził auto byłej partnerki, bo bał się o bezpieczeństwo dziecka
36-letni mężczyzna uszkodził samochód swojej byłej partnerki. Policjantom wytłumaczył, dlaczego to zrobił. Jego zdaniem auto było w złym stanie technicznym, a on nie chciał, by jego dziecko było wożone takim samochodem. Mężczyzna kilkakrotnie kopał w zaparkowany samochód.
Nie zatrzymał się do kontroli, zatrzymali go policjanci
27-letni mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Policjanci zmusili go do zatrzymania uniemożliwiając mu dalszą jazdę.























