Miał w domu prawie tysiąc tabletek ecstasy
Kryminalni z Elbląga zatrzymali 29-latka pod zarzutem usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu blisko tysiąc tabletek ecstasy oraz 25 gramów marihuany. Zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 38 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Zarzut posiadania narkotyków usłyszał wczoraj (16 stycznia) 25-letni mieszkaniec Elbląga. Kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu 53 tabletki extasy, 11 gramów amfetaminy oraz 3 gramy marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Sprawdzali trzeźwość, a znaleźli skradziony pojazd
Policyjna kontrola trzeźwości zakończyła się dla pewnego 26-latka zatrzymaniem w policyjnym areszcie. I powodem tego wcale nie był stan nietrzeźwości. 26-latek był trzeźwy, problem był jednak w braku uprawnień do kierowania, a po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że auto, którym jechał, figuruje jako skradzione.
Zdradziły ich ślady na śniegu
Padający w nocy śnieg nie był sprzymierzeńcem dla dwóch 17-latków. Mężczyźni wybrali się w nocy na teren ogrodów działkowych, choć sami działkowcami nie byli. Gdy otworzyli już kilka altanek i zabrali z nich ich zdaniem wartościowe przedmioty, zaczęli iść w stronę ulicy Warszawskiej. Nie wiedzieli jednak, że po ich śladach podążają policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o włamaniach. Ich drogi zbiegły się 3 kilometry dalej przy ul. Wybrzeże Gdańskie.
Plan "B" jednak nie wypalił
To był prawdziwie rodzinny interes. 27-letni Bartosz B. wraz z 24-letnią żoną Natalią oraz 31-letnią siostrą Sandrą Najpierw kradli samochody, a później jeździli nimi na stacje paliw, tankowali i ... odjeżdżali. O płaceniu nawet nie myśleli. Przez pięć miesięcy cieszyli się bezkarnością, odwiedzili w tym czasie chyba wszystkie stacje paliw w Elblągu, ale byli znani także w Pasłęku, Miłomłynie czy w Malborku. W końcu wpadli w ręce policjantów i teraz będą musieli stanąć przed sądem.
Awanturował się w sklepie i zniszczył drzwi
Policjanci z Elbląga zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który wywołał awanturę w sklepie spożywczym i zniszczył tam drzwi wejściowe. Zaraz po zdarzeniu został zatrzymany. Odpowie za zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
10 miesięcy więzienia za znęcanie się nad psem
51-latek z Elbląga usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad suką o imieniu Hera. Mężczyzna bił ją pięściami, kopał i połamał na zwierzęciu mopa do zmywania podłogi. W tej sprawie interweniowali policjanci i inspektorzy OTOZ Animals w Elblągu.
Jechał o 50 km/h za szybko
68-letni mężczyzna kierujący citroenem berlingo stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę.
Rozpoznajesz te osoby? Powiadom policję
Elbląscy policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości kobiety i mężczyzny podejrzanych o dokonanie kradzieży sklepowej. Doszło do niej 23 listopada 2017 r. o godz. 20.46 w sklepie „Stokrotka”przy ul. Grottgera w Elblągu. Ze sklepu zostały skradzione kosmetyki na kwotę ponad 700 zł.
Zatrzymani za narkotyki
Wczoraj (9 stycznia) policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem posiadania narkotyków. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, ze posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem.
Wgnieciona maska, rozbita szyba i zatrzymany 36-latek
Za zniszczenie mienia odpowie 36-letni mężczyzna, którego zatrzymali pasłęccy policjanci. 36-latek uszkodził auto swojej partnerki, po czym zadzwonił do niej i poinformował, że musi wymienić sobie szybę w samochodzie. W chwili zatrzymania sprawca był pijany.
Uwaga, piraci na drodze
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka, któremu wcześniej zatrzymano już prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Tym razem prawo jazdy będzie zatrzymane na 6 miesięcy a 36-latek został ukarany mandatem.
Wziął pieniądze za "załatwienie" sprawy i ... schował je do kieszeni
Były już ostródzki adwokat, 67-letni Andrzej S., sam teraz potrzebuje adwokata. Gdańska prokuratura oskarża go bowiem o popełnienie przestępstwa płatnej protekcji i oszustwa. Mecenas miał przyjąć od swojego klienta 30 tys. zł na poczet pomyślnego "załatwienia" sprawy w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Z ustaleń śledczych wynika, że pieniądze trafiły, owszem, ale na prywatne konto oraz do sejfu nieuczciwego adwokata. Ta operacja będzie go teraz drogo kosztowała. W więzieniu może spędzić nawet 8 lat.
Pijany 50-latek kierował autobusem
Policjanci z Pasłęka zatrzymali do kontroli rejsowy autobus relacji Elbląg – Warszawa. Zbadali trzeźwość kierującego nim mężczyzny i okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Kiedy finał śledztwa ws. strzelaniny?
Sąd wydał kolejną decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztowania, a prokuratorzy nadal pracują. Dwójka podejrzanych ogląda świat zza krat, ale nadal nie widać końca śledztwa dotyczącego strzelaniny, do jakiej doszło w kwietniu 2017 r. na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich.
Zatrzymali sprawcę gróźb i włamań
Policjanci zatrzymali 64-latka, który włamywał się do pomieszczeń gospodarczych, mieszkania oraz groził dwóm osobom. Groźby okazały się na tyle poważne, że wobec 64-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za włamania może mu grozić kara do 10 lat pozbawiania wolności.
Policjanci z prewencji odzyskali portfel
Była godzina 15, gdy dyżurny komendy skierował policyjny patrol do lokalu, w którym okradziono kobietę. Było to przy ul. placu Słowiańskim. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że 43-latce skradziono z torebki portfel. A miało to miejsce, gdy ta korzystała z maszyny do gry.
Bo spieszył się na obiad
Utrata prawa jazdy na 3 miesiące oraz 500 złotowy mandat i punkty karne – tym zakończyła się jazda 20-letniego mężczyzny, który kierował dostawczym volkswagenem i przekroczył dozwoloną w mieście prędkość o ponad 60 km/h. Policjantom tłumaczył się tym, że jest głodny i spieszył się na obiad.
Przechodził na drugą stronę ulicy
27-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z prewencji. Przechodził w miejscu niedozwolonym na drugą stronę ulicy. W czasie kontroli zaczął dziwnie się zachowywać. Okazało się, że ma przy sobie zawiniątko z narkotykami.
Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu po… piwo
39-letni mężczyzna, który kierował vw golfem został zatrzymany przez patrol prewencji. Sytuacja miała miejsce na ul. Grottgera. 39-latek tłumaczył policjantom, że przyjechał spod elbląskiej miejscowości, żeby kupić piwo. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,41 promila alkoholu w organizmie.























