Przechwycili nielegalne papierosy
Przeszło 210 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej znaleźli w samochodzie skontrolowanym 2 lutego niedaleko Iławy (woj. warmińsko – mazurskie) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Elblągu. Kontrabandę wartą blisko 145 tys. zł przewozili 47-letni Białorusin i 55-letni Polak, który przyznał się do własności towaru.
Złodziej czekolad zatrzymany
Policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę, który kradł towar w samoobsługowych sklepach spożywczych. Jego łupem padały m.in. czekolady i to w dość sporej ilości. Jednorazowo potrafił wynieść towar o wartości nawet tysiąca złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
Pijana kobieta uderzyła w radiowóz
27-letnia kobieta, wyjeżdżając z ul. Orlej uderzyła autem w stojący radiowóz wypadkowy, który obsługiwał w tym miejscu kolizję. Chwilę później okazało się, co było przyczyną zderzenia. Policjanci sprawdzili bowiem trzeźwość 27-latki.
Policjanci z Braniewa przechwycili ponad 171 tys. papierosów bez akcyzy
Policjanci z Braniewa przechwycili ponad 171 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy i 8,40 kg bursztynu. Podczas przeszukania mieszkania, piwnicy, samochodów i garażu należących do zatrzymanych w tej sprawie osób, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 171 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie przeszukania zabezpieczono również 8,40 kg bursztynu.
43-latek w policyjnym areszcie
Mężczyzna, który kierował vw sharanem i zderzył się z barierką, trafił do policyjnego aresztu. Powodem zatrzymania nie była jednak sama kolizja, a to, że 43-latek wsiadł do auta i kierował nim będąc pijanym. Mężczyzna po kolizji chciał odjechać. Uniemożliwili mu to jednak przechodnie, a jeden z nich zabrał mężczyźnie kluczyki od auta.
Zatrzymani za narkotyki
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 32 lat. W trakcie drogowej kontroli okazało się, że mają oni przy sobie narkotyki. Sytuacja zakończyła się zatrzymaniem w policyjnym areszcie obu mężczyzn. Teraz usłyszą oni zarzuty posiadania środków odurzających.
Jechał pijany, teraz nie będzie prowadził przez osiem lat
Tej nocy jechał samochodem ul. Pocztową w kierunku Zawady. W pewnym momencie Rafał J. stracił panowanie nad autem, uderzył w znak drogowy, a potem zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Był pijany. Policja, która przybyła na miejsce zbadała go - okazało się, że miał 2,44 promila alkoholu w organizmie. Tak było rok temu. Dziś (31 stycznia) ten 24 -letni mężczyzna, który stanął przed elbląskim Sądem Rejonowym, żałował tego, co się stało.
Złapany na gorącym uczynku
Policjanci kryminalni ustalając sprawców przestępstw często przeglądają materiały z monitoringu. Jeden z policjantów elbląskiej komendy tak napatrzył się na nagrania, że nie miał wątpliwości, gdy spotkał poszukiwanego złodzieja na ulicy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swoje czyny.
Policja szuka świadków kolizji
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szukają świadków zdarzeń drogowych, do których doszło w styczniu 2018 roku na terenie Elbląga. Kolizje miały miejsce 20 lub 21 stycznia w godz. 22.45-3 w Elblągu na parkingu przy klubie Yolo ul. Odzieżowa 12, gdzie nieznany kierujący uderzył pojazdem w zaparkowany pojazd kia ceed i odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby, które widziały zdarzenie, policja prosi o kontakt pod numerem tel.: (55) 230 15 95.
Zniszczył osiedlowy szlaban. Wszystko nagrała kamera
Mężczyzna nie przeszedł obojętnie obok osiedlowego szlabanu. Staranował go ciałem. Prawdopodobnie po kłótni z dziewczyną. W ten sposób wandal dokonał zniszczeń na blisko 800 zł. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Teraz policja szuka sprawcy.
Pijani na drogach zatrzymani przez policję
W czasie dwóch dni weekendu policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
Legitymowany miał przy sobie marihuanę
Policjanci z prewencji sprawdzili tożsamość napotkanego o 3 nad ranem mężczyzny. Było to na ul. Wiejskiej. W czasie legitymowania 21-latek zachowywał się nerwowo. Okazało się, że ma przy sobie marihuanę.
Wymachiwał gałęzią, a potem zatrzymała go policja
Policjanci interweniowali przy ul. Płk. Dąbka. Tam, grupa osób miała rozbijać butelki przed blokiem. Okazało się też, że w jednym z zaparkowanych aut rozbito szybę. Policjanci zatrzymali jednego z agresorów. 19-letni mężczyzna… wymachiwał trzymaną w ręku gałęzią.
Papaj jest już w domu. Jego "porywaczka" stanie przed sądem
34-letnia mieszkanka Elbląga odpowie za ... uprowadzenie psa. York Papaj czekał na swoją właścicielkę przed sklepem, gdy nieznajoma po prostu go zabrała. Śledczym tłumaczyła, że "znalazła go na ulicy i chciała wychować". Teraz może jej grozić kara do 3 lat więzienia.
Nie wiedział z czym i gdzie się zderzył
Policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec 33-latka, który miał zderzyć się osobowym oplem na drodze prowadzącej do Jagodnika. Gdy przyjechali na miejsce mężczyzna nie potrafił jednak powiedzieć ani gdzie ani z czym się zderzył. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.
Znęcał się nad matką i siostrą
Policjanci z Braniewa zatrzymali i doprowadzili do sądu mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką oraz siostrą. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Nie chciał ich wpuścić drzwiami, to weszli oknem
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali wczoraj (24 stycznia) 30-latka, który ma do odbycia karę 111 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna był w swoim mieszkaniu, ale gdy usłyszał, że za drzwiami są policjanci, wyłączył radio i udawał, że go nie ma. Funkcjonariusze jednak nie odpuścili. Skorzystali ze strażackiego podnośnika i przez okno dostali się do mieszkania.
Autobus nie przyjechał, a zaparkowane samochody go... zaatakowały
Tak właśnie widział otaczającą rzeczywistość 19-latek z Elbląga. Policjanci zatrzymali go pod zarzutem uszkodzenia mienia. 19-latek kopał i uszkadzał karoserię aut, ma także na koncie dwa zdemolowane przystanki. Powód to zbyt długie oczekiwanie na autobus. Młody mężczyzna przyznał się, że w trakcie ekscesów był pod wpływem środków odurzających lub alkoholu.
Wynosił rzeczy z domu rodziców
Policjanci zatrzymali 31-latka, który okradał swoich rodziców. Mężczyzna wynosił z mieszkania wartościowe przedmioty, spieniężał je, by mieć środki na swoje używki. Jedną z nich były narkotyki.
Rodzinny "seks biznes". Finał przed sądem
Gdańska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie czerpanie korzyści z cudzego nierządu oraz handlu kobietami. Biznes kręcił się na tzw. domówkach, czyli niezarejestrowanych agencjach towarzyskich, które działały na terenie województwa pomorskiego, ale także w Elblągu i Braniewie. Był to interes rodzinny. Ojciec wraz z żoną i synami zajmowali się prowadzeniem poszczególnych „domówek". Natomiast partnerki synów prowadziły obsługę ogłoszeń internetowych oraz telefoniczną obsługę klientów. Zarobili na tym procederze ponad 400 tys. zł. Teraz staną przed sądem.
To się czyta
FotoreportEl























