UWAGA!

Czyje to rowery? Policjanci odzyskali skradzione jednoślady 

 Elbląg, Odzyskane rowery poszukują właściciela,
Odzyskane rowery poszukują właściciela, fot. KMP w Elblągu

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali dwa rowery skradzione z osiedla przy ul. Legionów w Elblągu. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoje mienie lub wie do kogo należą rowery proszony jest o kontakt z policją pod nr 47 734 16 24.

Przypomnijmy: 20-latek oraz dwóch nieletnich 14 i 17 latek zajmowali się kradzieżami rowerów. W jednym z przypadków ich łupem padł rower o wartości 12 tysięcy złotych. Skradziony rower został odzyskany przez policjantów i trafił już do właściciela. Dwa pozostałe rower również odzyskali policjanci sprawcy jednak nie umieli stwierdzić skąd dokładnie je zabrali.

Sprawcy ukradli rower z jednej z klatek schodowych przy ul. Legionów. Jak się okazało to miejsce trzej „znajomi” upodobali sobie szczególnie, bo z osiedla wyprowadzili łącznie 5 rowerów. Jak ustalili policjanci, którzy odzyskali najdroższy skradziony jednoślad sprawcy, pozostałe rowery często porzucali niedługo po kradzieży. 20-latek przyznał się do tego, że zamierzał przemalować rower i go używać. Teraz za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama