UWAGA!

Dlaczego piszemy o oszustwach?

 Elbląg, Dlaczego piszemy o oszustwach?
(fot. KMP Elbląg)

O oszustwach piszemy z dwóch powodów: pierwszy to taki, aby pokazać mechanizm oszustwa i ostrzec innych, którzy go jeszcze nie znają. Drugiego powodu akurat nie pamiętam, ale ten pierwszy jest na tyle ważny, aby o nich pisać i informować na wszystkie możliwe sposoby.

W ciągu minionej doby przyjęliśmy dwa zgłoszenia o takich sytuacjach. Jedno miało miejsce w firmie, gdzie na służbową pocztę oszust przysłał wiadomość. Podawał się w niej za pracownika i zgłaszał potrzebę… i tu uwaga: zmiany numeru konta. W ten sposób chciał wyłudzić kwotę ponad 4 tysięcy złotych, która to miała być przelana na to właśnie nowe konto. Na szczęście mail od „pracownika” nie wzbudził zaufania i do przelewu nie doszło.

Inna sytuacja, która miała miejsce, to oszustwo podczas zakupu… wirtualnego elementu gry. Czyli takiego, którego fizycznie nie mamy (miecz, dodatkowa zbroja, kolejne życie albo magiczny eliksir), a który to może występować w komputerowej grze, o ile go kupimy. Tu na taki fałszywy zakup dał się nabrać pewien 18-latek, który podczas transakcji posłużył się kodem blik i… stracił z konta ponad 3 tysiące złotych. Trudna sytuacja, bo po pierwsze związana z utratą prawdziwych pieniędzy, a także brakiem dodatkowych punktów w świecie wirtualnej gry… Sprawa trafiła na policję.

Drugi ważny powód, dla którego piszemy o oszustwach, a o którym czasem zapominamy, to ten, że oszustwo… może dotyczyć każdego z nas.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Medium Cytuję: "Drugi ważny powód, dla którego piszemy o oszustwach, a o którym czasem zapominamy, to ten, że oszustwo… może dotyczyć każdego z nas. ". W tym właśnie rzecz, że przed oszustwami musimy się bronić sami i sami pilnować własnych praw, bo w panującym systemie oficjalnie działające firmy i instytucje mogą posługiwać się oszustwem. Dziś np. dostałam urzędowe pismo ZOBOWIĄZUJĄCE MNIE DO USTALENIA MIEJSCA POBYTU MEGO BRATA!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Medium(2023-05-23)
 • tvpis tak manipuluje ludźmi że sami dają
 • Zlodziei trzeba zlapac i ukarac a nie „uprzedzac „ ludzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Akacja(2023-05-24)
Reklama