UWAGA!

Jechali za szybko

 Elbląg, Jechali za szybko

O tym jaka jest kara za zbyt szybką jazdę przekonało się troje elblążan, których prędkość została zmierzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Wszystkie przekroczenia były o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 

Dwie pierwsze kontrole miały miejsce na Trasie Unii Europejskiej. Kierujący peugeotem 46-latek jechał z prędkością 108 km/h a zatrzymany chwilę później volkswagen, którym kierował 45-latek miał na prędkościomierzu 102 km/h.

Kolejna kontrola miała miejsce w Komorowie Żuławskim. Tam zmierzono prędkość audi kierowanego przez 49-latka. Prędkość to 103 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. 

We wszystkich wymienionych przypadkach zatrzymano kierującym prawa jazdy na 3 miesiące, ukarano 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • O podelbląskich miejscowościach to żeście zupełnie zapomnieli. Szczególnie w weekendy w nocy. Albo w porach wczesno porannych i po godzinie 14 do 20 godziny.
  • szlifierki dobrze gonią
  • Wszystko na nic wszędzie nie da się postawić policji, najlepszym rozwiązaniem jest odcinkowy pomiar czasu. Co skrzyżowanie pomiar odcinka z max czasem z dozwolona max prędkością. Kary z dodatkowym zerem czyli 5000 to zaboli i problem rozwiązany. Źle zaparkowane po trawnikach chodnikach auta odholowac i kara taka sama. .. .
  • @Art :) - To nie chodzi, żeby postawić wszędzie policjantów, wszystko jest kwestią dobrej woli oraz dokładnego załatwienia sprawy. A tak najlepiej szybko sprawy umorzyć i mieć spokój. Jedno jest pewne, że mamy coraz gorszą policję, oni są coraz bardziej oddaleni od obywatela zapominając o tym do czego są powołani. Myślę, że jak komuś taka praca nie pasuje, to powinien sobię inną pracę znaleźć na przykład do łopaty za najniższą krajową.
  • do policji biorą kogo popadnie
  • Ktoś jest za to odpowiedzialny, mam na myśli komendanta. Nie może tematowi podołać to po prostu powinien złożyć rezygnację i dać szansę komuś, kto ma chęć i tzw. jaja.
Reklama