UWAGA!

Nie wrzucaj opon do pojemnika na śmieci 

 Elbląg, Nie wrzucaj opon do pojemnika na śmieci 
Fot. KMP w Elblągu

Przypominamy o sytuacji o której informowaliśmy już jakiś czas temu. Pewien elblążanin miał zapłacić 300 złotych grzywny za wyrzucenie starych opon do osiedlowego „śmietnika”.

Sytuacja miała miejsce na jednym z osiedli przy ul. Płk. Dąbka. Tam pewien 47-latek wyrzucił do pojemnika na śmieci 4 samochodowe opony. Wobec mężczyzny skierowano wniosek do sądu o ukaranie, a sąd skazał go na grzywnę w wysokości 300 złotych.

Zbliża się czas wymiany opon z letnich na zimowe a pozostawienie starych zużytych w zakładzie wulkanizacyjnym rodzi dodatkowe koszty (około 40 złotych) ktoś więc może wpaść na pomysł, aby pozbyć się takich niepotrzebnych opon wynosząc je w nocy na „śmietnik” lub wcześnie rano do lasu. Zanim taki pomysł się zrodzi podsuwamy inny.

Warto wiedzieć, że:

Zużyte opony mieszkańcy mogą przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Mazurskiej, gdzie w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyjmowane są w ilości 4 sztuki/na rok na gospodarstwo domowe. Trwa to naprawdę chwile (sprawdziliśmy) i nic już więcej za to nie zapłacimy. Więcej informacji na stronie.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Żal towaru, lepiej wrzucić do pieca na opał haha
 • @Ryzy - A potem będziesz to wąchał???
 • @Reks - To było powiedziane z przekąsem, mieszkam w bloku więc nie jest mi to straszne ale szczerze mówiąc myślisz że ludzie przy tych cenach opału nie będą palić takimi rzeczami ?? A już nie wspomnę o dalszych wioskach gdzie parę domów na krzyż i żadna służba się tym nie interesuje.
 • głupota karać kogoś kto wyrzucił śmieci do śmietnika - w takim wypadku powinno być pouczenie oraz wszechobecna jako prewencja - edukacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  okoniowaty(2022-10-05)
 • Nie posłuchał rady prezesa
 • nadkom Krzysiu przejedź się motorkiem po okolicy i zobacz ile oponek leży w rowach. I ni cuduj. Jednego biedaka przyłapali i wielkie aj waj.
 • Do śmietnika nie wyrzucaj, wyrzuć do lasu lub do rowu, polskie prawo.....
 • Ja też w tym roku palę w piecu opony jak ktoś chce wyrzucić dajcie na rynek ja w nocy zabiorę do pieca
 • @Kiełbasa - Kiełbasa Ty trucicielu, a pomyślałeś, że możesz truć kogoś z rodziny, kogoś bardzo bliskiego, a tak że samego siebie, ten smród I chemikalia wchadzą wszystkim w płuca, wywołują raka, ogromne cierpienia, w ogromnych mękach obumiera ciało, rak jak bestia zżera wszystko I w końcu umierasz, .. I to wszystko przez te kilka open, które tak wspaniale zagospodarowałeś
 • Zdecydowania za niska kara, powinna wynosić 1000 złotych. Ten obywatel był trochę naiwny i zrobił to jawnie. Cała reszta bardziej cwanych wystawia opony, muszle klozetowe, pralki, umywalki, lodówki w godzinach nocnych kiedy sąsiedzi nie widza. A winę za ten stan rzeczy ponoszą administratorzy nieruchomości i urzędnicy tolerują ten stan rzeczy. Społeczność tego miasta w całej swojej masie krytycznej jest przyzwyczajone od pokoleń do wystawiania wszystkiego za tatową stodołę tak jak drzewiej bywało.
 • Ile takich kiełbas chodzi po tym świecie. ? Tuskoleii chciałbym zauważyć przecie, ,że nie o palenie tego szmelcu chodzi, lecz rudego nagonkę którą on dowodzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Kabanos..(2022-10-06)
 • Opony do palenia - symbol tak obiecanego pisowskiego dobrobytu - szkoda, że jak się okazuje, dobrobytu tylko dla nierobów i cwaniaków.
Reklama