UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe alkomaty dla elbląskiej policji

 
Elbląg, Nowe alkomaty dla elbląskiej policji
Fot. Anna Dembińska

Dziś (11 września) pod Urzędem Miejskim wiceprezydent Elbląga Michał Missan przekazał Komendzie Miejskiej Policji nowe alkomaty. - Całość jest sfinansowana z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – podkreślił wiceprezydent.

- Plan jest taki, żeby Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mogła wraz z policjantami czasem uczestniczyć w akcjach badania trzeźwości, wdrażając swoje działania profilaktyczne przez akcję informacyjno-edukacyjną – zaznaczył Michał Missan. - Kupiliśmy osiem tych urządzeń, ich koszt wynosi w sumie 12 tys. zł – podkreślił. Dodał, że to kolejne działanie ze strony miasta na rzecz KMP. - Przypomnę, że w tym roku w budżecie jest 68 tys. zł na działanie policji w różnych obszarach. Na kolejnej sesji jest kolejne 20 tys. na poprawę pracy policjantów pracujących w tzw. PdOZ-cie, czyli miejscu zatrzymań – mówił. Wyraził nadzieję, że zakupiony sprzęt pomoże w pracy policjantom. - Od kilku lat jestem członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za każdym razem policjant pracujący w tej komisji zgłaszał taką potrzebę, dzisiaj to realizujemy i przekazujemy (alkomaty – dop. red.) na ręce pana komendanta.

Komendant KMP Robert Muraszko podkreślił, że miasto wspiera pracę policji, m. in. w ramach realizacji programu Bezpieczny Elbląg. Podziękował też za nowe alkomaty.

- Ten rok jest specyficzny w wielu obszarach. Łącznie w 2019 r. było przeprowadzonych 80 tys. badań samych kierowców na zawartość alkoholu. Wyeliminowano z ruchu drogowego bardzo dużo nietrzeźwych, potencjalnych sprawców (wypadków – dop. red.). Ten sprzęt pozwoli nam profesjonalnie realizować nasze działania – mówił. Przyznał, że w tym roku takich przesiewowych badań trzeźwości jest mniej, jednak nowy sprzęt bardzo się przyda. - On się eksploatuje, wymaga kalibracji i ciągłego używania zarówno przez służbę ruchu drogowego jak i patrolowo-interwencyjną – mówił komendant. Dodał, że wiele osób przychodzi na komendę przebadać się, czy mogą kierować. - To jest bardzo dobre – zaznaczył.

- My potrzebujemy takiego sprzętu, ale też mieszkańcy, żeby czuć się jeszcze bezpieczniej – dodał. - Połowa alkomatów dla ruchu drogowego, połowa dla służby patrolowo-interwencyjnej i z pewnością przyniesie to pozytywny oddźwięk jeśli chodzi o bezpieczeństwo – mówił. Podkreślił też, że nowe alkomaty powinny posłużyć "dobrych kilka lat". Sprzęt pokazuje wynik pomiaru zawartości alkoholu, w przypadku wyniku pozytywnego wymaga on jeszcze potwierdzenia procesowym urządzeniem, "legalizowanym i atestowanym". Dopiero to potwierdzenie umożliwia podjęcie przez funkcjonariuszy dalszych czynności. - To urządzenie jest wstępnym badaniem – zaznaczył komendant.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama