UWAGA!

Palił w piecu odpadami

 Elbląg, Palił w piecu odpadami
fot. arch. Straży Miejskiej w Elblągu

Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie dotyczące ogromnego zadymienia z komina domku jednorodzinnego przy Osiedlu Marynarzy. Dym był gęsty i czuć było odór spalanych odpadów. Zdjęcia

Strażnicy, którzy przybyli na miejsce natychmiast zlokalizowali miejsce, z którego wydobywał się duszący dym i dokonali kontroli paleniska. Sprawca wykroczenia wskazał czym pali w piecu grzewczym. To co zostało wskazane przez mężczyznę przerosło najśmielsze oczekiwania strażników, ponieważ niecodzienną sytuacją jest, gdy ktoś wskazuje płytę meblową, podklejone parkiety lakierowane, sklejkę meblową oraz podłogową, książki i czasopisma jako standardowy opał. Mężczyzna był nieświadomy popełnianego wykroczenia i nigdy wcześniej nie był notowany w systemach Straży Miejskiej. W związku z tym został mu zaproponowany mandat karny w wysokości 200 zł za wykroczenie z art. 191 Ustawy o odpadach - Termiczne przekształcanie odpadów poza spalarnią lub współspalarnią odpadów.

Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym został sporządzony wniosek do Sądu Rejonowego w Elblągu o ukaranie. Sąd nie uznał tłumaczenia mężczyzny i nałoży na niego grzywnę w wysokości 500 zł, czym podkreślił, że nie ma zgody na spalanie w piecach grzewczych rzeczy, które wpływają negatywnie na zdrowie nas wszystkich. Pamiętajmy, że grzywna za powyższe wykroczenie może wynosić nawet 5000 zł. Strażnicy w tym roku podjęli prawie 400 interwencji dotyczących termicznego przekształcania odpadów a łączna kwota mandatów karnych za to wykroczenie przekroczyła już 10 tysięcy złotych.

mł. str. Karol Hoffman Straż Miejska w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama