UWAGA!

Po chodniku na silniku

 Elbląg, Po chodniku na silniku
Fot. Michał Skroboszewski

- Moja wiadomość jest zgłoszeniem: otóż regularnie chodnikiem jeździ... motorower. A dokładnie młody pan rozwożący jedzenie. Na dużym rowerze z dużymi kołami i warkoczącym silnikiem. Typowym dla benzynowego napędu – tak zaczyna swojego maila zaadresowanego do naszej redakcji i elbląskich policjantów nasz Czytelnik.

- Pan pomyka w wielkim pędzie, minął mnie na ul. 3 Maja jadąc w stronę al. Grunwaldzkiej. Ponieważ śnieg zaległ na części dla rowerów, to jechał chodnikiem, prawie mnie potrącając (ode mnie był na odległość mniejszą niż wyciągnięcie ręki). Rower z silnikiem to chyba... motorower? Jeśli się nie mylę, taki pojazd podlega rejestracji i obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Czy żaden zwykły patrol policji, pieszy czy samochodowy go nigdy nie widział? Albo nie dostrzega, że ewidentnie (moim zdaniem...) są łamane przepisy o ruchu pieszych i pojazdów? Zagrożenie jest niestandardowo wysokie, z uwagi na dużą prędkość, z jaką ta osoba się porusza – twierdzi pan Wojciech. - Będę wdzięczny za zainterweniowanie, bo to przykład rażącego braku troski o inne osoby (to już przecież niemała rozpędzona masa).

Jak informuje oficer prasowy elbląskiej KMP, policjanci są już zaznajomieni z problemem i na pewno będą wypatrywać nietypowego kierowcy na chodniku.

- Zgłoszenie mieszkańca wskazuje, że możemy mieć do czynienia z pojazdem niedopuszczonym do ruchu (art. 94, par. 2 Kodeksu wykroczeń – red.). Może być to rower z silnikiem spalinowym – wskazuje nadkom. Krzysztof Nowacki. Kierowcy takiego pojazdu grozi mandat do 500 zł i zakaz poruszania się tym pojazdem.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Potwierdzam. Zagina jak po autostradzie bezmozg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  8
  Pieszy(2021-12-17)
 • ty konfidencie jeden
 • Oficer BOR Piotr Piątek, który brał udział w wypadku rządowej kolumny przewożącej ówczesną premier Beatę Szydło, twierdzi, że wraz z innymi funkcjonariuszami złożył w śledztwie fałszywe zeznania. - Ja sobie zdawałem sprawę, że chcąc dalej pracować i awansować musiałem mówić to, co reszta - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą"emerytowany oficer.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  42
  15
  Nie wierzę psom(2021-12-17)
 • Jezdzi w glovo, pewnie z Maca, bo w tym samym miejscu go widzialem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  Romek(2021-12-17)
 • głupiś
 • Na Kosynierów Gdyńskich widziałem tego warczącego osobnika ze dwa razy jadącego pod prąd. A Policja to chyba nic nie widzi w tym mieście. Dość często przyjeżdżają na boisko sp. 23 (i chwała im za to gdyż już jest względny spokój), wyjeżdżając jadą ul. Słoneczną i pierwsze przejście (ta wyspa), auto stoi przy przejściu - żadnej reakcji, drugie przejście przy aptece - auto stoi przy przejściu, za przejściem po lewej stronie 3 auta na chodniku, oraz na przejściu już na Kosynierów stoi auto - żadnej reakcji, jadą dalej i następne przejście przy Trybunalskiej auto przy samym przejściu żadnej reakcji, jadą dalej Trybunalska, Zielona - i kolejne przejście zastawione bez reakcji stróżów prawa, skręcają w prawo i przy urzędzie kolejne przejście. .. dalej już moje drogi i ich się rozjechały.
 • @Nie wierzę psom - A czy to coś nowego? Wszyscy klamią, aby uzyskać kasę, stanowisko itd, a lud to kupuje
 • Nawiazujac do zdjecia i problemu, to czy nie moznaby bylo zrobic z tego torowiska drogi jednokierunkowej zeby mozna bylo jezdzic w kierunku Nitschmanna, co rozladowaloby czesciowo korki na Grunwaldzkiej?
 • Super akcja, że opisano tego polmozga! Trzeba, go ukarać i wyeliminować jego zachowania!
 • Ten jegomość jeździ tym motorowerem po chodnikach od co najmniej roku. Elbląska Policja jest ślepa i głucha jeśli załatwienie tej sprawy wymaga aż nagłośnienia przez redakcję Portel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  3
  Antoni Zubek(2021-12-17)
 • Nie trzeba go odrazu obrażać i karać, być może to młoda osoba która zaczyna pracować (a nie kraść)wpadła na pomysł by sobie ułatwić pracę, ale jest nie świadoma zagrożenia jakie stwarza, i konsekwencji w razie wypadku kolizji, tu jest potrzebna prewencja, zatrzymanie osobnika i pouczenie go, nie trzeba odrazu karać i chłopaka wyzywać. Mi tam osobiście nie przeszkadza, ale w momencie kolizji czy wypadku ze już by był problem.
 • Takich, którzy uważają się za osoby ponad prawem o ruchu drogowym jest w Elblągu bardzo dużo (zresztą nie tylko o ruchu drogowym). A chociażby w okolicy przedszkola na rogu ul. Poprzecznej i Lubranieckiej. Stawiamie samochodów pod przedszkolem w taki sposób, że wyjezdzający z parkingu spod bloku Lubraniecka 20 nie widzą wogóle drogi i zaraz obok skrzyżowanie Poprzecznej z Lubraniecką - potrafią stanąć dużym autem dokładnie na rogu chodnika I MAJĄ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW DROGI ZA PLEBS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Piotr_J31(2021-12-17)
Reklama