UWAGA!

Policjant po służbie zatrzymał w mieszkaniu złodzieja

 Elbląg, Policjant po służbie zatrzymał w mieszkaniu złodzieja

Policjant po służbie zatrzymał 64-latka, który próbował okraść jedno z mieszkań przy ul. Kopernika. Mężczyzna jest znany policjantom, już wcześniej okradał mieszkania na terenie Elbląga. 

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (11 lipca) przy ulicy Kopernika w Elblągu. -  Około południa do jednego z mieszkań wszedł 64-latek i zaczął przeglądać zawartość kieszeni ubrań wiszących w przedpokoju oraz szafek. Liczył, że domownicy nie dostrzegą jego obecności i zabierze wartościowe przedmioty. Mężczyzna planował także równie niepostrzeżenie opuścić mieszkanie. Przeliczył się jednak w swoich zamiarach. W mieszkaniu był policjant, który przyszedł tu wizytą. Był on po służbie, ale na co dzień pracuje w referacie patrolowo-interwencyjnym i od razu zorientował się, z kim ma do czynienia. Policjant zatrzymał 64-latka. Wiedział, że był on już notowany i karany za podobne przestępstwa. Na miejsce wezwano patrol interwencyjny. Mężczyzna trafił do aresztu - informuje komisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

Jak informuje kom. Krzysztof Nowacki, zatrzymany mężczyzna już wcześniej działał w podobny sposób.

- Najpierw sprawdzał, gdzie są otwarte drzwi do mieszkania, a następnie wchodził do środka i zabierał cenne przedmioty. Te znajdowały się najczęściej w przedpokoju lub w wiszącej tam odzieży. 64-latek wcześniej został tymczasowo aresztowany do prowadzonych przez policję spraw tego rodzaju kradzieży. Za usiłowanie kradzieży oraz naruszenie miru domowego zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje kom. Krzysztof Nowacki. 

  

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama