UWAGA!

Policyjne podsumowanie weekendu

 Elbląg, Policyjne podsumowanie weekendu
fot. arch. KMP w Elblągu

Miniony weekend był ostatnim wakacyjnym weekendem. To czas powrotów do domów z letniego wypoczynku. Widać to było chociażby po natężeniu ruchu na elbląskim odcinku drogi nr 7. Tam też zwiększono ilość patroli ruchu drogowego.

Mierzono prędkość, eliminowano z ruchu drogowych piratów, którzy jechali szybciej niż pozwalają na to ograniczenia a także tych którzy przekraczali dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Tych ostatnich było 8 a rekordzista to 63-latek, który jechał hyundaiem przez miejscowość Krykajny z prędkością 115 km/h, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Mężczyznę zatrzymali policjanci z grupy Speed. Oprócz 500 złotowego mandatu i 10 punktów karnych zatrzymano mu na 3 miesiące prawo jazdy. Taka sama kara spotkała 18-latka kierującego mercedesem. Ten przy ul. Jana Pawła II w Elblągu rozpędził swoje auto do 111 km/h. Policjanci podczas ostatniego wakacyjnego weekendu przebadali prawie 400 kierujących pod kątem trzeźwości. Zatrzymano dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwszy to 24-letni motorowerzysta zatrzymany przy ul. Malborskiej. Mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Podobny wynik, bo 0,8 promila miał 50-latek kierujący alfą romeo i zatrzymany przy ul. Stoczniowej. W obu przypadkach kierujący odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A może niech ta grupa Spis pojedzie wieczorem na modrzewine okolice parkingu JW tam to jest dopiero palenie Gumy słychać w nocy na zawadzie jak tej nocy bylo słychać z godzinę czasu baczki kręcili
 • @Jako - To samobieżny zestaw przeciwlotniczy S-125 Newa zawracał.
 • Podwozie z czołgu T-55.Mógł być trochę głośny.
 • Jedzcie do Norwegii, tam ludzie maja super samochody, a jeżdżą bardzo, bardzo przepisowo i bezpiecznie. Powód to mentalność dzikich Polaków. Gaz do dechy i jazda. Jest tylko jeden sposób na tych dzikusów. .. gigantyczne, ale naprawdę gigantyczne kary. Takie, ze jak jeden taka dostanie to drugi się za głowę złapie i samochodem zaczną jeździć jak należy.
 • @Gosc7373 - Co ty nie powiesz? Jezdzilam w Norwegii, zgadzam sie. Ale to inny naród, inna kultura. ..
 • grupa speed w Krykajnach jako w główna trasa powrotów z wakacji. Może dlatego nie było ich w ogóle wdać w weekend na ruchliwej i zatłoczonej E7 czy E22 ?
 • blisko 398 przebadanych kierowców trzeźwych i jak tu utrzymać statystyki jak nietrzeźwego kierowcy ze świecą szukać ? Dobrze że ostatnio trafia się jakiś motorowerzysta po piwie. Niestety rowerzystom przepisy zmienili i nie ma jak ich ująć w "propagandzie sukcesu. "
 • S7 zawsze pod wieczór motocykliści też. "szlifierki "dają popis na odcinku Kazimierzowo popis szybkości i hałasu !!! Ciekawe, gdzie ta policja podejmująca podsumowanie weekendu prowadzi kontrolę skoro takie rzeczy wyprawiają się na drodze, gdzie praktycznie na okrągło powinny być patrole typu * Speed *?
 • @Jako - Możesz pisać, zgłaszać - elbląska policja jest całkowicie głucha na zgłoszenia !!!!! Szkoda Twojego czasu, wiesz mi. .. Czasami zastanawiam się za co oni biorą kasę? Myślę, że za nic nie robienie i umarzanie praktycznie wszystkie zgłoszenia !
 • @Widać to było chociażby po natężeniu ruchu na elbląskim odcinku drogi nr 7.Tam też zwiększono ilość patroli ruchu drogowego. @ - Ciekawe??? Sądząc po hałasie motocyklistów to na 100% na S7 was tam nie ma, to po co pisać nieprawdę? Dokładnie jak ktoś już napisał w szczególności wieczorem zaczynają się rajdy "odrzutowców ", jeżeli chodzi o szybkość i hałas.
 • Nie tylko ci są groźni, co przekraczają dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h !!!!. Jak na taki weekend to rezultaty delikatnie mówiąc wręcz mizerne, no chyba, że to wynik tylko jednego patrolu.
 • Nie wiesz za co biorą kase ? No jak to? Za jak najszybsze umarzanie zgłaszanych spraw przez obywatel. Za to w statystykach na potrzeby propagandy błyszczą na potęge.