UWAGA!

Sądowy finał wypadku

 Elbląg, Do wypadku doszło 18 listopada ubiegłego roku
Do wypadku doszło 18 listopada ubiegłego roku (fot. PSP Elbląg)

30-letni kierowca z Elbląga został skazany przez sąd na 3 tysiące złotych grzywny i zakaz prowadzenia na 10 miesięcy. Podczas brawurowej jazdy doprowadził do kolizji z autobusem i dwoma innymi samochodami.  

Zdarzenie miało miejsce 18 listopada 2020 roku na ulicy Odrodzenia w Elblągu. 30-latek jechał BMW w kierunku ulicy Mazurskiej. Nie zachował szczególnej ostrożności i na podwójnej linii ciągłej zaczął wyprzedzać autobus. Najechał na jego tył, a następnie wpadł na przeciwny pas ruchu i zderzył się z mazdą. W nią z kolei uderzyło audi. Kierująca z mazdy trafiła wówczas na obserwację do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 

Policjanci sporządzili wniosek do sądu, który wydał już wyrok. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym 30-latek został ukarany zakazem kierowania na 10 miesięcy i grzywną w wysokości 3 000 zł.

Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe.

Jakub Sawicki, biuro prasowe KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 3 tysiące i 10 miesięcy zakazu? WOLNY SĄD w formie! Zabrane prawo jazdy na mniej niż rok, to nawet nie będzie trzeba ponownego egzaminu zdawać! Teraz WOLNY SĄD ma komplet do umówienia się na piwo. Ten co pluł na drzwi sąsiada i teraz żywa torpeda drogowa. Obaj żałośnie niskie wyroki. Komplet, można pić.
 • Czyli można jeździć jak wariat. Po pijaku też niskie wyroki. PKP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49
  1
  Mamrot(2021-04-21)
 • W zasadzie można powiedzieć że poniósł kare symboliczną. Największa karę za brak rozwagi i umiejętności tego gostka poniesie ubezpieczyciel.
 • Co tu komentować. .. brak słów ! Człowiek napisał by prawdę co myśli / ale sąd nie lubi prawdy i zaraz się obraża. ..
 • "Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest bezkarny. "- Rozumiem, że pędzące trzy razy za szybko na Modrzewinę z hukiem motorki-szlifierki też nie będą bezkarne. Czy oni mogą?
 • Żyje w Norwegii. Mój kolega jechał 131kmh na ograniczeniu do 80kmh. Efekt? Zakaz prowadzenia pojazdów przez 8 miesięcy, ponowny egzamin praktyczny i 17 tysięcy koron mandatu. Na szybko przeliczając ok. 7700PLN. A tutaj? Niby więzienie ma coś zmienić? Żenująco śmieszna kara. Jak policja nie będzie nic robić, mam na myśli zmiana taryfikatora, to częściej będziemy widzieć takie wypadki.
 • Natychmiast dozywotnio zabrinione prowadzenie aut i prawa jazdy zabrane dożywotnio.
 • Ale on jeździ nadal. Nadal zapier. .. .jak głupek. W takim razie trzeba zrobić filmik jak siedzi za kierownicą, prowadzi auto i podesłać gdzie trzeba.
 • @jdjd - Prawo w Polsce musi być takie nijakie, że jeśli przypadkiem jakiś poseł by podpadł, to można go uratować od konsekwencji. O to tu chyba chodzi, bo inaczej nie rozumiem.
 • Kpina, nie wyrok. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  0
  hsujs(2021-04-21)
 • @Jjrr - Trzeba mieć papugę która umie dobrze ćwierkać! Aby papuga umiała dobrze ćwierkać, to trzeba mieć kasę! Co jeszcze mam Ci wyjaśnić?
 • @Jjrr - Sąd działa według prawa - za takie coś masz tam jakies widełki. Sędzia sobie nie może wymyśleć - ok przywale mu 2 miliony bo musi działać na podstawie prawa. Rozumiesz? Pretensje miej do tych co prawo piszą - czyli do sejmu.
Reklama