UWAGA!

Wieczorem katalizator był, rano – już nie

 Elbląg, Wieczorem katalizator był, rano - już nie
Fot. arch. KMP

- W zeszłym tygodniu ukradziono mi katalizator z samochodu. W czwartek wieczorem odstawiłem samochód na parking pod blokiem, w piątek rano katalizatora już nie było. Sprawę oczywiście zgłosiłem na policję – poinformował nasz mieszkaniec elbląskiej Zawady. Takich przypadków jest w mieście więcej.

- W piątek rano odpaliłem samochód i po wydawanych przez auto dźwiękach szybko zorientowałem się, że coś jest nie tak – relacjonuje elblążanin. - Dopiero mechanik uświadomił mi, że z auta wyciągnięto katalizator. Duży parking, bloki wokół, mieszka tu sporo ludzi, to jednak nie przeszkodziło złodziejowi w kradzieży – dodaje.

Kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu, zaznacza, że takich przypadków jest więcej.

- W 2020 mieliśmy kilkanaście takich zgłoszeń, zatrzymano jednego sprawcę. W 2021 r. wpłynęły już cztery takie sprawy, kradzieży dokonano na Zawadzie i na ul. Krakusa – podkreśla. Dodaje, że tego rodzaju przestępstw niekiedy dokonują zorganizowane grupy, których działalność często wykracza poza lokalne środowisko.

- Apelujemy o uwagę i zgłaszanie takich zdarzeń. Jeśli widzimy podejrzane zachowania przy samochodach, np. podnoszenie auta, szczególnie w nocy, to należy zadzwonić na policję. Funkcjonariusze także zwracają uwagę na tego typu podejrzane zachowania – dodaje Krzysztof Nowacki.

"O prawie 5 proc. wzrosła liczba kradzieży z włamaniem, w których łupami były akcesoria i części zamienne motoryzacyjne. Jak wynika z danych policji, w pierwszej połowie 2020 roku takich zdarzeń odnotowano 425, a w analogicznym okresie ubiegłego roku o 20 mniej" – informowało w czerwcu money.pl., w tekście "Złodzieje coraz częściej polują na akcesoria i części zamienne".

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wyślijcie więcej policjantów w miasto - Warszawę, na pacyfikację strajków, a nie na nocne patrole w Elblągu, wtedy będzie dużo bezpieczniej.
 • @Tomasz85 - niech zaczna grzebac przy jakiejs ustawie, wincej julek na ulycy
 • Japoński układ wydechowy Katanima
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  2
  Colonel(2021-02-02)
 • @Tomasz85 - Powiedz to tym, ktorzy organizuja te smieszne strajki i robia z siebie idiotow, to wtedy bd po klopocie.
 • Jakoś Policji na ulicach w nocy i wieczorem to nie widać !!!! Łapanki na Ludzi co jadą do pracy z rana są normalnością !!!! Za co płacimy podatki ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  13
  Gdzieś Policja ???(2021-02-02)
 • tyu-śmieszny to ty jesteś
 • Jak pisiory robiły jak to mówisz "śmieszne strajki"to pod domem Tuska stało 2 (słownie DWÓCH)policjantów. .. ale tamci to byli złodzieje i aferzyści a obecni są prawi i sprawiedliwi. .. sól ziemii tejj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  50
  25
  niel ubię obłudy(2021-02-02)
 • Policjanci??? zajęci sa rozmową z blondynkami, które LEŻĄ obok nie siedzą i pisza non stop sms. Czy Pan komendant nie widzi, że Oni zamiast rozglądać sie za przestępcami to leżą na tych fotelach ze ledwo głowę widać non stop w telefonie a po co sie rozglądać jak Oni wyjechali sobie pojeździć po starym mieście lub hetmańskiej. Po co jeździć po zawadzie czy Nad Jarem czy na Zatorze, ciemno i po co potem PISAC PROTOKOŁY TO TAKIE MĘĆZĄCE JEST. TE PROTOKOŁY CZY NOTATKI TO TAKIE MĘĆZĄCE LEPIEJ POWIEDZIEC ZE NIC SIĘ NIE WIDZIAŁO, TAK SAMO JAK STRAŻ MIEJSCA NA ŁAWCE JEDNO PIWO ONI SĄ ALE JEŚLI GDZIES TRZEBA WYPISAC MANDAT TO UDAJĄ ŻE NIE WDZIELI
 • @niel ubię obłudy - Masz tu 2 policjantów s-trojmiasto.pl
 • Tak samo jak auta stoją przy brzeskiej na trawniku przy samej ulicy, zwróciłam uwagę Straży czy Policji odpowiedz była. .. .. Wie Pani potem musimy pisać protokół czy jakos tak a to jest pracochłonne a chcemy do domu. Zmienć prace nieroby jak Wam sie nie chce pilnować pożądku. Strażnicy Teksasu ręce w kieszeni i pisanie sms w trakcie patrolu i leżenie na fotelu pasażera, jak mają widzieć jak Oni leżą na siedzeniach i komendant nie widzi ?? !!!! A gdzie komendant ?/ udaje dobrego przełożonego ?? nie chce by go nie lubili jak zwróci uwage ?? gdzie kontrole co wogóle robi aczy nie stoją sobie nad kanałem !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25
  4
  elblążanin 12@wp(2021-02-02)
 • A skąd mam wiedzieć czy mam wycięty katalizator czy nie?
 • @elblążanin 12@wp - Dokładnie nasze elbląskie panie policjantki leżą w fotelu pasażera z tel w reku. Notorycznie ja tak widzę. Sobie leżą dobra robota.
Reklama