UWAGA!

Złapani przez grupę Speed

 Elbląg, Kierujące Seatem przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h
Kierujące Seatem przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h (fot. KMP Elbląg)

Policyjny patrol Grupy Speed zatrzymał do kontroli pewnego 45-latka, kierującego vw golfem samochodem który… nie figurował w bazie danych. Co więcej, do auta przyczepiona była tablica rejestracyjna od innego samochodu.   

Zatrzymany do kontroli 45-latek kierował pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu, nie miał ważnego ubezpieczenia a sam kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo badanie alkotestem wykazało u niego 0,22 promila, czyli popełnił wykroczenie. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Na 3 miesiące prawo jazdy straciła natomiast 41-letnia kobieta, która kierowała seatem i jechała przez Marwicę. Kobieta rozpędziła swoje auto do 106 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie jedynie do 50 km/h. Policjanci ukarali ją także mandatem w wysokości 500 złotych. Chwilę wcześniej zatrzymano kierującego vw sharanem, który jechał w tym miejscu 107 km/h.

Z kolei na al. Grunwaldzkiej o godzinie 6.50 policyjny patrol zatrzymał 55-latka. Badanie alkotestem wykazało 0,24 promila. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie. W tym przypadku musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • naszego miejscowego celebryty Teofila S. nie ma; (
 • Zaraz będzie
 • Kombo rodem z Markus, czy tamtych wiosek.
 • Nie zapominajmy o celebrycie Robercie K.
 • Pomiar wykonany nieprawidłowo. Zdecydowanie nieprawidłowo. W tym przypadku (zdjęcie)złamano jedną, elementarną zasadę. Inna sprawa to na zdjęciu nie widać prędkości auta które jest nagrywane. Prędkość wskazywana to prędkość pojazdu z wideorejestratorem, jest to zarejestrowane wykroczenie i w tym przypadku policjant powinien stracić uprawnienia. Pojazd nie poruszał się jako uprzywilejowany, tym samym traktowanie jako normalny użytkownik drogi. Podsumowując- przyjęcie mandatu w tym przypadku oraz pozwolenie na odebranie sobie uprawnień do prowadzenia pojazdu jest nieporozumieniem i nie przemyślaną decyzją. Byle jaki adwokat poradzi sobie z tym na jednym posiedzeniu sądu, zatem kierująca ma 7 dni na odwołanie do miejscowego sadu rejonowego w Elblągu i proponuję z tego skorzystać. Nie bronię i nie popieram łamania przepisów, ale bezwzględnie nie znoszę łamania przepisów przez policjantów którzy wprowadzając w błąd wykorzystują nieświadomość kierujących i na tej podstawie mandatują czy tez zatrzymują uprawnienia.
 • ale ty powyżej masz zryty beret
 • Pewnie Teofilowi nie zapłacili za trolowanie więc siedzi cicho. Kasa poszła na budowę bloku węglowego w Ostrołęce. Podniosą podatki to Skorupa wróci.
 • VW Sharanem wyglada normalnie, a jak psa nazywasz szarik to tez z malej piszesz bo to pospolity pies a nie czlowiek?
 • Teofil jeszcze się nie wykluł?
 • A GDZIE OBOWIĄZKOWE BADANIA ALKOTESTEM PO 15 MINUTACH Z WYNIKIEM 0,00.??? Przy tak niskich promilach policjant ma obowiązek zrobić drugi pomiar po 15 min i gdy wynik jest 0.00 uważa się że kierowca jest trzeźwy.
 • A co z, ,motorkami, ,. .. .. Hałas nie do zniesienia no i prędkości znaczne powyżej 100km/godzinę. Brak komunikatu iz takowe są wyłapywane. .. coś to jest nie tak. Polecam uwadze służb ulice Chrobrego, Sybiraków, Marymoncką no i ulicę Ogólną. Gdyby były problemy z ustaleniem gdzie takowe ulice są w Elblągu to jest mapa miasta. .. ..
 • Ale z Ciebie jest i. .. .a szkoda mi ciebie
Reklama