UWAGA!

Zlekceważył obowiązek kwarantanny. Sąd ukarał go grzywną

 Elbląg, Zlekceważył obowiązek kwarantanny. Sąd ukarał go grzywną

35-letni mieszkaniec Elbląga zlekceważył obowiązek odbywania kwarantanny w miejscu zamieszkania. Mężczyzna zamiast siedzieć w domu urządzał sobie spacery po mieście. Sąd ukarał go grzywną w wysokości 2 tys. zł.

Na początku maja, 35-letni mieszkaniec Elbląga został objęty kwarantanną, gdyż był podejrzany o nosicielstwo COVID-19. Zlekceważył nakaz służb i zamiast siedzieć w domu urządzał sobie spacery po mieście. Ujawnili to policjanci kontrolujący mężczyznę. Skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Zapadł wyrok nakazowy. 35-latek musi zapłacić 2 tys. zł grzywny. To cena za lekkomyślność i brak poszanowania bezpieczeństwa innych.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • sratytaty odczepcie się od gościa i dajcie ludziom żyć zajmijcie się mamusiami co nie pozwalają ojcom widywać dzieci i traktują ich jak bankomat mimo wyroku sądu o widzenia
 • Za mało dostał, za szurię i aspołeczność oraz narażanie życia i zdrowia innych powinien otrzymać znacznie wyższy wymiar kary. Ten przestępca występujący przeciwko społeczeństwu winien stać się przykładem dla innych konf-szurów, aby przestali się zachowywać jak społeczne chwasty. #RobotyPubliczne Hashtagi: #wiezienie, #kamieniolomy, #reedukacja, #roboty
 • "Na początku maja, 35-letni mieszkaniec Elbląga został objęty kwarantanną, gdyż był podejrzany o nosicielstwo COVID-19."Ciekawe, na jakiej podstawie stał się podejrzanym o nosicielstwo. Najbardziej radosnym, elementem koronkowego szaleństwa jest pozwolenie zaszczepionym na wszystko mimo wiedzy, że szczepienie nie chroni ani przed zarażeniem ani przed przenoszeniem wirusa i zarażaniem kolejnych osób. Czyli ten przywilej otrzymali za udział w nieudanym eksperymencie medycznym. Z punktu widzenia wirusa są jak najbardziej pożądani i potrzebni jako środki jego propagacji.
 • Oj, to teraz ten gościu, jak znajdzie prawnika, zarobi duuuuużą kasiorke
 • @GłębokaMyśl - Wiadomo kto to pisał to i składnia, gdyż, ponieważ; )
 • @GłębokaMyśl - Jakiż to przywilej choćby jeden mają zaszczepieni względem niezaszczepionych ? Nikt nie przyjął żadnego przepisu ograniczającego w jakikolwiek sposób funkcjonowanie ludzi niezaszczepionych. Można by usankcjonować parę elementarnych spraw. Zakupy niech robią tylko w przestrzeni otwartej na rynku, zakaz wejścia do restauracji itp itd. Bunt i zamieszki gotowe.
 • Ktoś ogarnia tę schizę ? Po wszczepieniu serum genowego całemu stadu w Anglii i na wzgórzach Golan urósł wskaźnik zachorowań rok do roku (w UK lato 2020: średnio dziennie 700 zakażeń w trakcie całego lata, lato 2021: średnio dziennie po 30.000 zakażeń od lipca). Zamiast obiecanej redukcji transmisji o 95% mamy ujemną skuteczność -4186%. To samo panstwo narodu wybranego: 24 sierpnia 2021 mają po 12.000 zakażeń a teraz sprawdzcie sobie ich statystyki rok temu w sierpniu 2020.W odpowiedzi zamawiają trzecią dawkę ('ostatnia prosta'już nieaktualna)czyli doprowadzą że w 2022 będzie jeszcze wiecej zakażeń a Ci wtedy zaczną szczepić nawet nienarodzone płody. Kto rządzi tym światem ?! Geert Bossche i wielu innych naukowców zagłuszanych w skorumpowanych mediach, przewidziało to wszystko i ostrzegali że ten eksperymentalny preparat przyniesie odwrotny skutek. O ciągłych protestach od 2 miesiecy we Francji po kilkaset tys osób totalna blokada informacyjna w TV. Propaganda bardziej tępokrawędziasta niż w głebokim PRLu (wtedy ludzie np w Świdniku na znak buntu bojkotowali media i w trakcie nadawania dziennika wieczornego wychodzili ostentacyjnie na spacery). youtube com/watch?v=D2t4u_tEefM
 • Nowa Normalność - pozdrawiam świadomych: cda pl/video/652091997
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  10
  Zobacz i podaj dalej(2021-10-21)
 • Zakazy, nakazy wszystko by wypromować szczypawki. PS a zamiast badać poziomy przeciwciał przed i po zastrzyku zwanym przez niektórych szczepionką, radziłbym robić dokładne badania krzepliwości krwi. Dr Charles Hoffe ostatnio poinformował, że wśród swoich pacjentów, którzy przyjęli szczepionki Pfizera i Moderny (a podał ok 900 tych szczepionek swoim pacjentom na moment pisania tego) obserwuje zatykanie się ​​ich naczyń włosowatych. Z testów „D-dimer” (dokładniejsze niż skany CT, MRI itp) przeprowadzanych przez Hoffe na jego pacjentach wynika, że ​​co najmniej 62 procent z nich ma już mikroskopijne skrzepy krwi. Kiedy uszkodzą one mózg, rdzeń kręgowy, serce i płuca, to wspomniane narządy już się nie zregenerują. Jak twierdzi Hoffe, ostatecznie przytłaczająca większość z nich umrze z powodu wyrządzonych szkód w ciągu kilku lat. „Teraz wiemy, że tylko 25 procent »szczepionki« wstrzykniętej w ramię rzeczywiście pozostaje w ramieniu” wyjaśnia dr Hoffe na swoim blogu. „Pozostałe 75 procent jest gromadzone przez układ limfatyczny i dosłownie wprowadzane do krążenia, a tak przy okazji, w pojedynczej dawce„ szczepionki Moderna ”jest dosłownie 40 bilionów cząsteczek mRNA. www(kropka)zmianynaziemi(kropka)pl/bezcenzury/dr-charles-hoffe-zdecydowana-wiekszosc-osob-ktore-zaszczepiono-na-covid-19-umrze-w-ciagu
 • Powinien w ciągu siedmiu dni się odwołać od nakazu. Kwarantanna jest niezgodna z prawem, a testy są niewiarygodne i nie służą do takich rzeczy jak badanie srovida. Tak samo noszenie kagańca. Ludzie czytajcie swoje prawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28
  16
  Tu jest Polska a nie polin!(2021-10-21)
 • Mandaty w górę o dwa zera może to dotrze do bara, ,, now.
 • Krzykacze jak w Polsce tak źle zapraszamy za granice tam 1 tys euro kara i non stop wszelki zakazy. I tam przestrzegają. A w Polsce co krok to dzicz.
Reklama