UWAGA!

Zmiany w procedurze kontroli autobusów szkolnych 

 Elbląg, Zmiany w procedurze kontroli autobusów szkolnych 
fot. arch. portel

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz funkcjonariusze Oddziału Terenowego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Elblągu od 22 maja do 30 czerwca 2023 r., na parkingu przy al. Grunwaldzkiej 137 w Elblągu, będą kontrolować autobusy. Stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, trzeźwość kierowcy, wymagane dokumenty oraz czas pracy kierowcy, to tylko niektóre aspekty dodatkowych kontroli jakie są realizowane przed dłuższym wyjazdem autobusu.

Przed wyjazdem na zorganizowany wypoczynek warto sprawdzić czy autobus, którym będziemy się przemieszczać spełnia warunki bezpieczeństwa. Do tej pory kontrole autobusów i ich kierujących odbywały się bezpośrednio na miejscu zbiórki wycieczki. Od 22 maja br., każdego dnia w godzinach od 07:00 do 09:00, na parkingu przy ul. Grunwaldzkiej 137 policjanci będą oczekiwać na autobusy, których kierujący zostali zobowiązani przez organizatora wycieczki do takiej kontroli. Zmiany te podyktowane są dużą ilością zleceń na tego typu kontrole i z pewnością przyczynią się do skrócenia czasu oczekiwania na nie. Rozpoczęcie wycieczki zaplanowane w godzinach wcześniejszych lub późniejszych można zgłaszać na dotychczasowych zasadach, tj. dzwoniąc kilka dni wcześniej pod nr 47 734 15 99.
      
      

Jakub Sawicki, KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kntrola takiego autobusu powinna odbywać się na stacji diagnostycznej gdzie jest odpowiedni sprzęt i warunki do tego. Rodzice drodzy, woziłem Wasze dzieci wielokrotnie i wiem co piszę.
 • W czasie, gdy policjant kontroluje Bogu ducha winny autobus, ulicą - powiedzmy - Grunwaldzką leci sobie z prędkością 125 km/h pijany lub napompowany amfą Brajan swoją 35-letnią beemką... Taka mała zagadka: gdzie BARDZIEJ potrzebny jest policjant?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  pilots(2023-05-18)
 • Jak pojazd ma aktualne badania techniczne, to raczej nie ma potrzeby jechać na stację diagnostyczną. Tu bardziej chodzi o trzeźwość, papiery, czas pracy itp.
 • Na dragi niech tez robią bo niechcial bym żeby jakiś wampir dzieciaka mi wiózł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Exćpun(2023-05-19)
Reklama