UWAGA!

Quiz

Czas na quiz. Co pamiętasz z minionego tygodnia?

2020-09-12

Co działo się w ostatnim tygodniu w Elblągu i regionie, o czym ważnym mówiły lokalne media? Zapraszamy Was do sprawdzenia się w quizie na ten temat. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Co wiesz o Pomorskiej Drodze św. Jakuba?

2020-09-05

Czy wiecie, że przez Elbląg przebiega Pomorska Droga św. Jakuba, która jest częścią gęstej siatki dróg św. Jakuba, oplatających całą Europę? W 1987 roku Rada Europy ogłosiła Drogę św. Jakuba (po hiszp. Camino de Santiago) pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym. Drogi te zaczęły tworzyć się w średniowieczu, gdy chrześcijanie z całej Europy zaczęli pielgrzymować do odnalezionego w IX wieku, grobu św. Jakuba Starszego. Współcześnie drogami św. Jakuba wędrują nie tylko chrześcijanie, ale również wyznawcy innych religii, a także osoby niewierzące. To droga otwarta dla każdego.  

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/14

Quiz

Co Ty wiesz o MOSiR?

2020-08-29

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu to organizator wielu wydarzeń sportowych w naszym mieście. Sprawdź co wiesz o tej instytucji i zawodach przez nią organizowanych.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/13

Quiz

Co Ty wiesz o Sierpniu 1980?

2020-08-22

Mija 40 lat od strajków w Stoczni Gdańskiej, które okazały się początkiem wielkiego ruchu społecznego pod znakiem Solidarności, przyczyniając się następnie do ustrojowych zmian w naszym kraju i Europie Wschodniej. Elbląg też był aktywnym uczestnikiem Sierpnia 80, dlatego dzisiaj właśnie sprawdzamy Waszą wiedzę na ten temat. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz! Co wiesz o elbląskim oddziale PTTK?

2020-08-15

Zapraszamy do sprawdzenia Waszej wiedzy o PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Życzymy powodzenia i nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem na Facebooku.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Quiz w sam raz na upał

2020-08-08

Upalne dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą, więc nic dziwnego, że to właśnie woda będzie głównym bohaterem naszych pytań w najnowszym quizie. Mamy nadzieję, że nie są trudne. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Co Ty wiesz o elbląskich sportowcach?

2020-08-01

Dziś zapraszamy naszych Czytelników do sprawdzenia wiedzy na temat elbląskiego sportu. Elbląg nie jest sportową potęgą, ale kilkoma zawodnikami możemy się pochwalić na arenie krajowej. Zaczynamy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Co się dzieje latem w mieście?

2020-07-25

Jest sobota, jest quiz. Dziś przyglądamy się temu wszystkiemu, co działo się, dzieje się i będzie się działo w Elblągu w trakcie trwającego lata. Spytamy o imprezy, miejsca związane z wakacyjnymi aktywnościami i elbląskie atrakcje. Życzymy miłej zabawy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/12

Quiz

Czas na quiz! Co pamiętasz z ostatniego tygodnia? Część 2

2020-07-18

Zapraszamy do sprawdzenia Waszej wiedzy na temat najnowszych wydarzeń, jakie miały miejsce w Elblągu i okolicach. Przy okazji sprawdzimy, jak uważnymi Czytelnikami portEl.pl jesteście. Życzymy powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz! Co pamiętasz z ostatniego tygodnia?

2020-07-11

Dzisiaj zapraszamy do sprawdzenia Waszej wiedzy na temat najnowszych wydarzeń, jakie miały miejsce w Elblągu. Przy okazji sprawdzimy, jak uważnymi Czytelnikami portEl.pl jesteście. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Co ty o tym wiesz?

2020-07-04

W Elblągu nie brakuje ciekawych miejsc, które upamiętniają ważne wydarzenia z historii miasta i Polski. Oprócz nich jest kilka rzeźb, które mają ciekawą historię.Zapraszamy na krótką wycieczkę po naszym mieście i pytamy co wiesz o Piekarczyku, czołgu, elbląskich pomnikach. Sprawdź, co wiesz o charakterystycznych miejscach w Elblągu.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/12

Quiz

Quiz wakacyjny. Sprawdź, ile wiesz!

2020-06-27

Nareszcie mamy lato i wakacje!. Nasz najnowszy quiz o Elblągu i okolicach przygotowaliśmy w klimacie wakacyjnym i turystycznym. Sprawdź, ile wiesz. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12