UWAGA!

Akcja Posesja, czyli czas na porządki

 Elbląg, Akcja Posesja, czyli czas na porządki
(fot. Straż Miejska)

W Elblągu rozpoczyna się coroczna akcja "Posesja". Od 15 do 19 marca przedstawiciele Straży Miejskiej, policji, Urzędu Miejskiego, spółdzielni mieszkaniowych oraz Zarządu Budynków Komunalnych i zarzadców wspólnot mieszkaniowych będą kontrolować czystość poszczególnych nieruchomości. 

Celem akcji jest dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście i przypomnienie właścicielom, zarządcom oraz jednostkom usługowym i produkcyjnym o obowiązkach w zakresie utrzymania porządku i czystości w obrębie ich nieruchomości. Akcja potrwa od 15 do 19 marca. Po około dwóch tygodniach od jej zakończenia akcji strażnicy miejscy dokonają rekontroli zanieczyszczonych terenów, wskazanych do uprzątnięcia ich właścicielom. Jeżeli właściciele nie wywiążą się z nałożonych na nich obowiązków, będą wyciągnięte w stosunku do nich sankcje karno-administracyjne.

W związku z tym przypominamy. Obowiązkiem właścicieli, współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomość w zarządzie lub użytkowaniu, a także innych podmiotów zarządzających nieruchomością jest utrzymanie jej w należytym porządku i czystości. Obowiązki takie wynikają z Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Z uwagi na pandemie koronawirusa akcja zostanie przeprowadzona w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Straszny bałagan. .. ale takich dzikich wysypisk jest coraz więcej. Ludzie wyrzucają różne odpady gdzie się da !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Smutny Polak(2021-03-15)
 • Zastanawiające jest to czemu często w różnych miejscach leżą stare opony od samochodów ??? Skoro ktoś kupił nowe i założył to stare powinny zostać na wulkanizacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  0
  Ciekawski Januszek Salowy z El(2021-03-15)
 • W tym roku Akcja Posesja odbędzie się zdalnie.
 • @Ciekawski Januszek Salowy z El - Za oddanie starych trzeba zapłacić bodajże 5 zł/szt. Czyli razem 20zł - dla mnie czy dla Ciebie to nie pieniądz, ale widać, że lepiej wyrzucić w "miasto"lub do rowu niż oddać. Kary są tak niskie i tak niska jest wykrywalność śmieciarzy. Chociaż ja nie oddałem starych, gdyż dostaną drugie życie na działce. A ta cała akcja to jest na pokaz bo tak trzeba, zamiast działać cały rok, to pracują parę dni i koniec.
 • @Ciekawski Januszek Salowy z El - bo to moje są- wulkanizator
 • Zapraszam nadal do Dąbrowy tam gdzie paliła się stolarnia ten gość od mebli. pali nadal śmieciami odpadami po meblach i nic STRM nic nie robi. proszę go odwiedzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Ldovies(2021-03-15)
 • Czyżby SM to zakład pracy chronionej zatrudniający niedowidzących? Róg Królewieckiej i Odzieżowej syf przy śmietniku straszny. Odległość od siedziby SM jakieś 100 m.
 • Żal mi was tyle razy pisałem do zbk o dzierżawę terenu gdzie jest syf brud nikt tego nie sprząta bo nie mają kasy ale po co dać komuś żeby zadbał za swoje? No po co lepiej cyrk na portalu robić ze ktoś to kontroluje nikt niczego nie kontroluje ludzie kochani zabobony jak na TVP
 • Czyli śmieci zostaną tam gdzie są jak się straż miejska tym ma zająć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zielarski(2021-03-15)
 • Gdyby wyegzekwowano utrzymanie porządku w miejscach należących do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych odrazu by się poprawiło. To samo gdyby zlikwidowano pseudo ogródki na tyłach budynków mieszkalnych. Tam dopiero się dzieje.
 • Od tylu lat sa te akcje i zaden zarzadca czy prezes nie zostali ukarano. Bajeczki i tyle.
 • Zapraszam straż miejską i policję na nieogrodzoną działkę przy ulicy 3 maja, niech tam w końcu posprzątają
Reklama