UWAGA!

Autobusy jeździły w kratkę

 Elbląg, Autobusy jeździły w kratkę
(fot. Anna Dembińska)

- Podobno 12 kierowców autobusów miejskich jest na na chorobowym. Jeździ co drugi autobus. Spółka mogłaby powiadomić na stronie o tej sprawie - pisze nasz Czytelnik. O wyjaśnienie poprosiliśmy Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Jak informuje nasz Czytelnik 6 marca czekał o 15.07 na ul. Malborskiej na autobus nr 19. - Ale ten nie przyjechał. Mieszkam na Zawadzie, także wsiadłem w 15 i przesiadłem się na placu w autobus nr 12. 7 marca rano chciałem pojechać do pracy, również autobusem nr 19 o godz. 6.18, ale nie przyjechał. Byłem niedaleko domu, wiec wziąłem kluczyki i pojechałem autem. Jechałem obok pętli, to zauważyłem tam autobus nr 19. Od kierowcy dowiedziałem się, że autobus nr 19 nie jeździ i 12 osób jest na zwolnieniu. Skąd mają to wiedzieć zwykli ludzie? To jakaś kpina - pisze Czytelnik

Jak zaznacza Michał Górecki, kierownik Działu Zarządzania Komunikacją ZKM w Elblągu, kierowcy autobusów są pracownikami spółek przewozowych, a nie Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

- Faktycznie, 6 marca a następnie 7 marca w funkcjonowaniu linii obsługiwanych przez jednego z operatorów występowały dość spore zakłócenia. Wynikały one ze zdarzeń losowych (awarie i problemy techniczne), a następnie skumulowaniu zwolnień lekarskich wśród pracowników. Sytuacja w tym zakresie była dość dynamiczna, ponieważ wspomniany operator w porozumieniu z ZKM, podejmował działania w celu zminimalizowania niedogodności dla pasażerów komunikacji miejskiej – wyjaśnia Michał Górecki.

Michal Górecki podkreśla również, że szybko udało się rozwiązać problemy.- Od 8 marca funkcjonowanie wszystkich linii wróciło do normy. Za wystąpienie niedogodności wywołanych sytuacjami losowymi przepraszamy - dodaje Michał Górecki.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak im płacą 3500 brutto. Tam 3/4 składu to chorowici emeryci.
 • To nie wyjaśnia dlaczego Elblążanie nie zostali powiadomieni o istniejących zakłóceniach.
 • Dobrze, że jeszcze im płacą, bo niedługo za benefity i miskę ryżu będą ludzie pracować.
 • To ci dopiero nowość
 • Zkm Elbląg Zero informacji o okrojonym rozkładzie. Rozklad dla taxowkarzy... bo jak pociag przyjeżdża to wszystko sprzed nosa odjeżdża, albo za 20 minut i stoisz jak ten wał.
 • górecki taka informacja powinna być 5 najdalej 6 marca a nie 14 marca. za co ty bierzesz kasę. Dobrze że jest portel i jego czytelnicy bo wszyscy mogą poczytać o dokonaniach tych na stołkach w miejskich spolkach ktorzy dostaja za nic kase z publicznych pieniądzy.
 • Jak dobrze być kierownikiem działu zarządzania komunikacją ZKM o prezesie nie wspomnę i za nic nie odpowiadać ale kasę /od mieszkańców/ co miesiąc przytulać? Bo to nie ZKM ale przewoźnicy są winni że im kierowcy chorują, czy pan siebie słyszy a co to mieszkańców obchodzi panie kierowniku, jak się nie daje rady to się zmienia pracę na mniej odpowiedzialną? Teraz jest moda że derektor EPT przejmuje promocje gospodarczą z UM, to może i przejmie miejską komunikację? Bo to jest derektor na miarę elbląskich czasów, nieprawdaż?
 • Ale to nie powinno być zmartwieniem pasażerów.
 • A dlaczego przystanek znajdujący się w najwyższym miejscu ul. Bema (przy skrzyżowaniu z Wyżynną) nazywa się Łęczycka - Wyżynna? Przecież Łęczycka jest setki metrów od Wyżynnej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  2
  kartograf(2023-03-14)
 • panie Wróblewski, jeżeli nie zrobisz pan porządku z góreckim i świtą z zkm to nikt na pana nie zagłosuje.
 • Jakieś kary umowne dla przewoźnika? Nic?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  ddrree(2023-03-14)
 • Panie Górecki a umowy przetargowe z tymi ''przewoźnikami'' to kto podpisał my czy zkm ?Jeden autobus/tramwaj na godzinę na wsiach jest większa częstotliwość. Jadąc na dworzec takim autobusem to tak jak zagrać w ruletkę. Jak mi pociąg zwieje to takie przepraszam bardzo mnie zadowoli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  3
  D..J..(2023-03-14)
Reklama