UWAGA!

Awaria w elektrociepłowni. Część Elbląga bez ogrzewania

 Elbląg, Awaria w elektrociepłowni. Część Elbląga bez ogrzewania
fot. Witold Sadowski (arch. portEl.pl)

W wyniku awarii kotła w Energa Kogeneracja (EKO) nastąpiła przerwa w dostawie ciepłej wody oraz centralnego ogrzewania w Elblągu. Awaria dotyczy dużego obszaru miasta, są to m.in. rejony osiedli i ulic: Zawada, Nad Jarem, Kamionka, Metalowców, Na Stoku, Fromborskiej, 1 Maja. 

Służby EKO cały czas pracują, by przywrócić parametry znacznie wcześniej.Jednocześnie informujemy, że ciepłownia EPEC przy ul. Dojazdowej pracuje i zasila głównie południową część miasta.

W związku z awarią układów regulacji powietrza uczestniczącego w procesie spalania, w kotle biomasowym BB20p, Energa Kogeneracja informuje, że przerwa w dostawie ciepła do miejskiego systemu może potrwać w środę do późnych godzin wieczornych. Wznowienie dostaw planowane jest ok. godz. 16. Ciepło dla najdalej położonych odbiorców w Elblągu powinno być dostępne najpóźniej ok. godz. 24.

Służby eksploatacyjne elektrociepłowni dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić dostawy ciepła. Za niedogodności bardzo przepraszamy.

 

Aktualizacja. Awaria została usunięta w środę wieczorem.

informacja nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ojjoj a co to sie stako?
 • Inżynierze do rzeczy, do rzeczy. Dyspozytor w elektrowni No więc w sumie to jest tak, że przez te mądrale ze sztabu musiałem wyłączyć czwarty kocioł. Jak teraz wyłączę jeszcze dwójkę, no to może od biedy przez tydzień się wyrobimy jakoś. Dyrektor elektrowni Teraz rozumiem. Więc obniżycie temperaturę o parę stopni. .. Tak. .. I wszystko będzie grało. Tak, tak. .. znaczy. .. yyy. .. no. .. nie za bardzo, bo w tej chwili już dajemy na mieszkania piętnaście stopni, jak obniżymy o kilka to będzie dziesięć stopni, no to to jest mróz. Co pan radzi? Dyspozytor w elektrowni Ja nad tym myślałem panie dyrektorze. To jest najdłuższa nitka, ta na te nowe osiedla: Ursynów, Natolin, Służew. Najdłuższa, więc straty energii mamy największe, do pięćdziesięciu procent w sieci. Dyrektor elektrowni Co pan powie? Do pięćdziesięciu procent? Teraz to wszystko tam jest nieizolowane, nieotynkowane, szpary w oknach. .. znowu pięćdziesiąt procent tracimy. Coś podobnego no. .. Dyspozytor w elektrowni Ale to jeszcze nie wszystko. Połowa mieszkań niezasiedlona i ogrzewamy pustostany. Pięćdziesiąt procent w cholerę idzie. No to niesłychane. Tracimy sto pięćdziesiąt procent ciepła. Wyłączyć. Natychmiast wyłączyć. Panie dyrektorze ja wiedziałem, że pan potrafi podjąć prawidłową decyzję. (Pokazuje pracownikowi, by zakręcił zawór. )Władek! Ej
 • Brak ciepła nastąpił dużo wcześniej, kilka godzin prze komunikatem. Kolejna awaria awaryjnego kotła. Cudo techniki EKOKOEGENERACJI. Wiadomo iż to bubel techniczny, ekonomiczny i społeczny. Proszę podać ilość ludzi techniki i ilość stołków obstawionych przez, ,rodzinę pisowską, ,. .. .. Naciąganie miasta na wydatki celem zamiany kotła biomasowego na kotły gazowe, bez rozliczenia, ,cudów, ,to skandal!
 • Uprzejmie informujemy, że nie zapłacimy za ciepłą wodę z powodu braku jej dostawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  46
  3
  Mieszkańcy osiedla Nad Jarem(2020-10-21)
 • A gdzie radny Traks. .. , nic nie powie
 • ENERGA do likwidacji!!!
 • No to jak teraz ludzie będą grzali pradem to pociotki prezesy i pociotki vice z epecu pokryją te koszty?
 • Juz roszczeniowcy sie odezwali a w uniwach jest wyraznie ze moga wystapic brali w dostawach do 48h i nic im nie zrobicie bo to podpisaliście ciamajdy
 • Umowach
 • Ale ten naród to chory jest!!! Toż to awaria
 • RobertKoliński Najpierw wykopki nam tu urządzili na dzielni i wymianę rur ciepłowniczych (dobrych na lepsiejsze), teraz znów awaria i brak ciepłej wody. Oszczegam ućciwie naszych włodarzy, że jak tak dalej pójdzie, to ogłosimy zbiorową akcję protestacyjną mieszkańców i pójdziemy kolektywnie śmierdzieć Wam w Ratuszu; )A swoją drogą, to jak tam się miewa rewolucja w elbląskim ciepłownictwie? Iż jakoś ostatnio ucichły dyskusje nt. zaopatrzenia mieszkańców w tanie ciepło na zimę; wiadomo już którą to z kosmicznych technologii będziemy ogrzewać się gdy nadejdzie Dziadek Mróz?:) Hashtagi: #WinterIsComing
 • @RobertKoliński - Nie robią zle. Robis jeszcze gorzej. Sami roszczeniowcy w tym Elblagu. Takiś pan młody a juz tyle wymagan. A co oanu pasowalo ostatimi czasy? Moze jakby za free wszystko bylo to bys pan zaczal przestac narzekac?!!
Reklama