UWAGA!

Biblioteczna filia w remoncie

 Elbląg, Biblioteczna filia w remoncie
fot. Michał Skroboszewski

Trwa remont Filii Bibliotecznej nr  4 przy ulicy Ogólnej. Prace, które prowadzi firma Bud-Mar mają zakończyć się jeszcze w pierwszym półroczu. Zdjęcia.

1378 mieszkańców Elbląga zagłosowało na projekt modernizacji filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej (przy ul. Ogólnej) w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 420 tys. zł.

To jedna z najdłużej funkcjonujących elbląskich filii. Została otwarta w latach 80. XX wieku. Od tamtego czasu filia tylko raz przeszła niewielki remont, w latach 2006 - 2007. Teraz trwa remont generalny. W jego zakres wchodzi m.in.: rozbiórka ścian, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana posadzek, przebudowa sanitariatów, wymiana instalacji sanitarnej i elektrycznej. 

Na wyposażenie filii Biblioteka Elbląska stara się o dodatkowe środki ministerialne. Złożyła projekt do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace budowlane mają zakończyć się w pierwszym półroczu bieżącego roku. 

Księgozbiór filii to 23.847 pozycji, a korzysta z niego 3 tys. czytelników. Prowadzi też ona szeroką działalność animacyjną i edukacyjną. Czytaj również artykuł: Czy tego remontu nie będzie?

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama