UWAGA!

Budżet Obywatelski - rusza głosowanie

 Elbląg, Budżet Obywatelski - rusza głosowanie

Zadania ogólnomiejskie, małe granty i propozycje w poszczególnych okręgach - od 18 września do 9 października można oddawać głosy na pomysły, które zrealizowane zostaną z Budżetu Obywatelskiego.

Głosować można przez stronę internetową. Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.
       Z powyższej strony można również pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Referacie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa).
      
       Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).
      
       Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz pesel. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić, do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W tym celu powstał wykaz ulic w poszczególnych okręgach, dostępny na stronie. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.
      
       Obywatelska lekcja

       W tegorocznej edycji na zadania z Budżetu Obywatelskiego mogą głosować mieszkańcy Elbląga, którzy ukończyli 16. rok życia. Będzie to dla nich pierwsza lekcja wyborczej aktywności.
       Głosowanie trwa od 18 września do 9 października.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Głosujemy za rozgonieniem UM i Prezydenta.
 • Uwaga na propozycje urzędasów którzy mają w tym jedynie swój interes.
 • To nie "budżet obywatelski", tylko budżet urzędniczo-kolesiowski. Dziwnym trafem pod głosowanie poddawane są niemal jedynie projekty radnych i urzędasów oraz ich rodzin i znajomków, a projekty zwykłych elblążan są odrzucane i to bez podania żadnego powodu. Niegdyś biurwy odrzuciły np świetny projekt ustanowienia płatnego parkingu dla urzędasów na dziedzińcu UM bez żadnego powodu, a tymczasem wszystkie wnioski mieszczące się w budżecie i spełniające wymagania formalne powinny być głosowane. A no i oczywiście jak co roku powygrywają wnioski pod domami radnych i urzędasów. Trzeba bojkotować tę farsę i nie legitymizować tego cyrku swoim głosem.
 • "Zakup alkomatów Alcoblow dla elbląskiej Policji. " To jakaś kpina. Budżet to nie sponsor wyposażenia policji. Alcoblow dla mieszkańców owszem i dostępny dla każdego mieszkańca np w izbie wytrzeźwień (obecnie taki pomiar to 5 zł czy w innych miejscach jak urząd lub wytypowana stacja paliw czy punkt w supermarkecie. Jestem ciekaw kto zgłosił tą propozycje i kto za tym stoi wyposażyć policj ktoś zwietrzył interes kosztem budżetu obywatelskiego żeby doposażyć komende !Na takie cele płacimy podatki To typowe wyłudzenie pieniędzy na nie te cele na które jest założenie ! Na komendzie utrudniają takie badanie i dziwnym trafem mówią że nie ma alkomatów bo są w terenie a jest na 100% To ich zła wola i tak samo byłoby z tymi zakupionymi. Alkomaty tak ale dla mieszkańców - NIE DLA POLICJI !!!
 • A, jak mają głosować osoby bez meldunku? Trezba podać adres zameldowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zainteresowan(2017-09-18)
 • Odnowa zbiornika retencyjnego tak warznego dla miasta teraz urzednicy powinni poniesc koszty powodzi
 • BOJKOTUJEMY ten cyrk "Budżet Partyjno-kolesiowski ! Dopóki nie będzzie zmian w regulaminie B. O. Dotyczących wykluczenia z udziału urzędasów i radnych doputy ten budżetto będzie fikcja. a nie obywatelski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  BOJKOTUJEMY!!!(2017-09-18)
 • Tylko jak podać Wróblewskiego do sądu za niegospodarność, skoro w dokumrntach niby w porządku.
 • Za cholerę nie można głosować przez internet. Klikam w okręg i. .. pobiera się plik w formie PD. A potem, co mam drukować i papier gdzie wrzucić, do kibla ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  GłosowanieNieDziała(2017-09-18)
 • OBYWATELSKA LEKCJA - pomysł dobry. Tylko - czy w trakcie gry zmienia się jej zasady i w drugim dniu trwającego głosowania informacją w prasie zmienia się obowiązujące od 13 m-cy Zarządzenie. Przecież puki co, to obowiązuje Zarządzenie UM z dn. 02.05.2017 r. dot. B. O. na rok 2018.w którym pisze, iż może głosować każdy mieszkaniec danego okręgu wyborczego mający czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  niepoRadny(2017-09-19)
 • czy naprawdę - "głosowanie do 9 października 2017 r. " - ?. Chm ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pomyślę(2017-09-19)
 • Zlikwidować PiS i kumoszki.
Reklama