UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Chcemy, żeby ta szkoła stała tutaj do końca świata"

 
Elbląg, Takie ogłoszenia pojawiły się na okolicznych budynkach przy szkole
Takie ogłoszenia pojawiły się na okolicznych budynkach przy szkole (fot. Michał Skroboszewski)

- Rodzice zbierają dziś (9 czerwca) podpisy pod prośbą, by nie likwidować Szkoły Podstawowej nr 9 – informują nasi Czytelnicy. Władze miasta twierdzą, że nie ma i nie było planów likwidacji szkoły ani decyzji dotyczącej przenoszenia uczniów.

Głos w sprawie domniemanej likwidacji "dziewiątki", a także IV LO zabrał dziś prezydent Witold Wróblewski: "Jednoznacznie stwierdzam, że nie ma planów likwidacji Szkoły Podstawowej nr 9 ani IV Liceum Ogólnokształcącego. Nie ma też żadnej decyzji o przenoszeniu uczniów ze szkoły do szkoły. Pragnę uspokoić rodziców, nauczycieli i uczniów, że wszelkie informacje dot. likwidacji czy przenoszenia tych placówek są nieprawdą i zastanawiam się tylko, jaki jest cel ich rozpowszechniania" – napisał prezydent w swoim oświadczeniu . Dodał też, że wszelkie zmiany w takich kwestiach wymagają odpowiednich procedur, włącznie z poinformowaniem o takim fakcie Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej, a także decyzji Rady Miejskiej.

- Chciałbym, żeby moje dzieci mogły się uczyć w tej szkole, której sam jestem absolwentem – mówi nasz Czytelnik, który obawia się, że placówka może zniknąć z mapy naszego miasta. Osoby informujące nas o akcji zbierania podpisów w obronie SP nr 9 podkreślają też, że istotna jest dla nich obecna lokalizacja placówki i wysoka ocena pracy kadry pedagogicznej szkoły.

Do pogłosek o ewentualnej likwidacji szkoły czy przenosinach uczniów do SP nr 11 Urząd Miejski odniósł się już w zeszłym tygodniu, 4 czerwca. W czasie spotkania z nauczycielami i rodzicami uczniów Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji, przekonywała, że nie ma planów likwidacji "dziewiątki". Ewentualne przeniesienie dzieci do innej szkoły mogłoby być związane z remontem. - Rozważamy różne możliwości, łącznie z tym, by odciąć jeden z segmentów szkoły. Wariant przenosin też się pojawił, ale żadne decyzje nie zapadły. To tylko jedna z analizowanych możliwości, analizy ciągle trwają – zaznaczała dyrektor.

Dyrekcja SP nr 9 podkreśla, że nie ma informacji dotyczących likwidacji szkoły. W czasie krótkiej rozmowy dyrektor Agnieszka Śliwińska podkreśliła, że od spotkania Małgorzaty Sowickiej z rodzicami, które odbyło się w zeszłym tygodniu, nie pojawiły się w tej sprawie żadne nowe wiadomości. Wszelkie działania mające przeciwdziałać domniemanej likwidacji placówki lub przenosin dzieci określiła jako oddolną inicjatywę rodziców uczniów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na stronie szkoły pojawił się dziś link do oświadczenia prezydenta Witolda Wróblewskiego.

Więcej na temat akcji zbierania podpisów mówi rodzic jednego z uczniów uczęszczających do "dziewiątki".

- Chcemy, żeby ta szkoła stała tutaj do końca świata i jeden dzień dłużej – podkreśla. - To naprawdę fajna szkoła z fajnymi nauczycielami i zaangażowanymi rodzicami - mówi. - Na Zawadzie została zlikwidowana "piątka", w pobliżu jest tylko Szkoła Podstawowa nr 18. Zawada jest bardzo dużym osiedlem i to, że tutaj jest teraz mniej dzieci, nie znaczy, że w przyszłości nie będzie ich więcej – mówi.

- My chcemy, żeby nasze dzieci ukończyły Szkołę Podstawową nr 9, ale dokładnie w tym budynku – mówi jedna z mam. Przyznaje, że inicjatywa zbierania podpisów ma charakter zapobiegawczy. Uważa jednak, że doniesienia o ewentualnej likwidacji szkoły nie są wyssane z palca.

- Zawsze w jakiejś plotce jest ziarno prawdy – mówi z przekonaniem. Dodaje jednak, że nie wie, jakie jest źródło informacji o likwidacji placówki. Rodzic uważa, że za prawdziwością takich doniesień przemawia m. in. fakt, że szkoła nie była remontowana. Obawia się też, że zbyt duże koszty remontu mogą być w przyszłości uzasadnieniem dla likwidacji lub przeniesienia "dziewiątki" w inne miejsce.

Mama ucznia pokazuje też plakaty wywieszone poza terenem szkoły: "Błagam, pomóżcie uratować naszą kochaną szkołę! Proszę podpisać list do władz Elbląga z prośbą o przyznanie funduszy na remont i niezamykanie Szkoły Podstawowej nr 9. Tylko dziś 7-17.30 przy wejściu do szkoły. Każdy podpis jest ważny. Z góry bardzo dziękuję" – głosi informacja na kartce.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama