UWAGA!

Czas się zmierzyć z maturą

 
Elbląg, Tuż przed wejściem do sali w III LO
Tuż przed wejściem do sali w III LO (fot. Anna Dembińska)

Dziś (6 maja) język polski, jutro matematyka... Do 25 maja w całej Polsce będą trwały egzaminy maturalne. W Elblągu z najważniejszym dotychczas egzaminem w życiu mierzy się ponad 1000 osób. Zobacz zdjęcia

Dziś język polski, jutro matematyka, potem języki obce. Później kolejne egzaminy. Tak wygląda plan zajęć tegorocznych maturzystów. Od wyniku egzaminu zależy, na jakie studia pójdą.
       - O tym jeszcze pomyślimy. Na razie najważniejsza jest matura – mówił Damian Wolski, jeden ze 122 maturzystów, którzy dziś zmierzyli się z językiem polskim w III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.
       - Nie mam pojęcia czego się spodziewać. Na pewno „Lalka” i „Pan Tadeusz” byłyby jednymi z prostszych zagadnień. Chciałbym też, żeby była rozprawka – mówił Damian Wolski.
       Jak się okazało – na maturze „Lalka” była. Na podstawie powieści Bolesława Prusa maturzyści musieli napisać wypracowanie nt. tęsknoty.
       Maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów maturalnych: z jęz. polskiego, obcego nowożytnego (tutaj dominuje jęz. angielski) oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dodatkowo czeka ich minimum jeden (maksymalnie sześć) pisemny egzamin z przedmiotów do wyboru. Egzaminy potrwają do 25 maja.
       - Stres jest, ale jestem dobrej myśli – mówi Damian Wolski.
       W Elblągu do egzaminów maturalnych przystąpiły 1323 osoby, w tym 1035 tegorocznych abiturientów szkół średnich.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Matura to sztandar państwowego, wstecz(szkol-)nictwa. Dzieci uczą się tego samego i równają w dół. Szkoła państwowa nie musi interesować się tego czego chcieliby uczyć dzieci ich rodzice, czy nawet sama młodzież. Proste rozwiązanie to bon edukacyjny dla rodziców i prywatyzacja szkół. Będzie konkurencja, podniesie się jakość nauczania i wiedza młodych ludzi. Jak nie wierzysz, zapytaj nauczycieli starej daty na jakim poziomie jest dzisiaj test maturalny z matematyki.
 • Przeciez byly Dziady Mickiewicza i zagadnienie czym jest wolnosc XDD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Gdddxd(2019-05-06)
 • Popieram bon edukacyjny! To rodzic płacąc bonem winien mieć wpływ na to czego uczone są dzieci. A tak jak jest obecnie, to musi jeszcze dokładać za dodatkowe korepetycje z języków obcych i innych "przyszłościowych" przedmiotów.
 • Tylko nie zapomnijcie o kwiatkach dla nauczycieli :)
 • Podziekujcie maturzysci PiS że możecie w spokoju i powadze pisac matury. Powodzenia!!!
 • Pokrzywy kwitną to kwiatki dostaną, szczególnie " słupy ".
 • Kwiatki są symbolem, nauczyciele ich nie jedzą ani nie sprzedają zbijając fortuny, więc po prostu nie dawaj kwiatków, jeśli nie chcesz i tyle. nauczyciel nie odczuje różnicy
 • Uczniowie na pewno zapamiętają ten rok, strajku i drżenia o swoją przyszłość Nauczyciele zafundowali im niezły stress. I nie będą to dobre wspomnienia, szczególnie jak grozili im, że ich nie sklasyfikują, czym nie skończą szkoły
 • Jaka Lalka droga redakcjo. Macie nieaktualne wieści. Były Dziady.
 • A w jakiej szkole była Lalka???? Chyba redakcja tematy z zeszlego roku podała.
 • A w prywatnych szkołach sponsorowanych głównie przez Merkel, Sorosa i Putina, polskie dzieci będą się uczyć, że to Polacy wywołali drugą wojnę światową i mordowali żydów.
 • A przecież wszyscy Polacy są święci, uczciwi i szlachetni i żaden nie mordował ?
Reklama